تقطیر و عرقگیری

نحوه استفاده از دستگاه عرق گیر

نحوه استفاده از دستگاه عرق گیر

نحوه استفاده از دستگاه عرق گیر این روزها از هر زمان دیگری بیشتر اهمیت دارد. چرا که امروز فروش عرقیجات گیاهی تبدیل به یکی از کسب و کار های بسیار موفق و پردرآمد شده است. به منظور تولید بهترین نوع عرقیجات همانند گلاب و… لازم است تا شما بهترین دستگاه عرقگیر یا همان تقطیر را خریداری کرده و با نحوه کار با آن آشنا شوید. در این صورت می توانید این محصولات گیاهی را در کیفیت بالا تولید کرده و فروش خود را افزایش دهید. از این رو ما در این مطلب قصد داریم تا در مورد کار با دستگاه های عرق گیری، توضیحات و نکات مهمی را به شما ارائه دهیم.

اهمیت خرید دستگاه تقطیر و نحوه کار با آن

همان طور که بهتر می دانید، مصرف عرق گیاهان مختلف به زمان های بسیار قدیم باز می گردد. در گذشته با استفاده از روش ها و ابزارهای سنتی، عرق گیاهان را گرفته و برای درمان بیماری ها یا بهره مندی از خواصشان، این محصولات را استفاده می کردند. امروزه پیشرفت علم باعث شده تا خواص بیشتری از این محصولات گیاهی بر مردم آشکار شود. از این رو صنعت عرقیجات صنعتی توسعه زیادی پیدا کرده است. اگر شما نیز قصد دارید که به این صنعت قدم بگذارید، در اولین قدم باید بهترین دستگاه عرق گیر را خریداری کرده  و نخوه استفاده از دستگاه عرق گیر را کاملا بلد باشید. در صورتی که مایل به خرید این دستگاه هستید، می توانید مطلب راهنمای خرید دستگاه عرقگیر را مطالعه کنید.

مطالب مفید:  راه اندازی کارگاه عرق‌ گیری

در حقیقت دستگاه های تقطیر مدل های مختلفی داشته که ممکن است نحوه کار با آن ها با یکدیگر تا حدودی متفاوت باشد. اما یک فرآیند ثابت در این دستگاه ها وجود دارد. در صورتی که به آموزش های که در ادامه بیان می کنیم دقت کنید، می توانید با هر مدل دستگاه عرقگیری به راحت کار کنید.

طرز گرفتن گلاب با دستگاه عرق گیر

در میان عرقیجات مختلف گیاهی، گلاب یکی از محبوب ترین ها بوده که به وفور مورد استفاده قرار می گیرد. می توان گفت که میزان تقاضا خرید گلاب نسبت به سایر محصولات بسیار بیشتر است. به همین خاطر نیز نحوه گرفتن گلاب با دستگاه تقطیر بسیار مهم بوده و به  دقت بالایی نیاز دارد.

لازم است بگوییم که اکثر دستگاه های گلاب گیری دارای دو مخزن هستند. در یکی از مخزن ها که در بخش بالایی قرار گرفته است، باید آب و یخ ریخته و در مخزن دیگری گلبرگ ها را بریزید. نحوه  استفاده از دستگاه عرقگیر به این شکل است که میزان یخ به آب بایستی یک به دو باشد. همچنین میزان آب و یخ در برابر گلبرگ نیز بایستی به همین گونه باشد. بدین معنا که اگر دو مخزن مجموعا دارای دو مخزن 100 لیتری باشند، باید 50 لیتر آب و 50 کیلوگرم گلبرگ در دستگاه ریخته شود. پس از ریختن مواد لازم است تا دستگاه را روشن کرده و منتظر بخار شدن محتویات داخل مخازن باشید. پس از گرم شدن دستگاه، گلاب و آب با یکدیگر گرم شده و به بخار تبدیل می شوند. سپس این بخار به محفظه دیگری از دستگاه منتقل می شود.

مطالب مفید:  عیب یابی و مشکلات رایج در دستگاه های عرقگیر

استفاده از دستگاه عرق گیر

طرز استفاده از دستگاه عرقگیر خانگی

پیش از نحوه استفاده از دستگاه عرق گیر خانگی لازم است بگوییم که که دستگاه های عرقگیر در دو مدل صنعتی و خانگی موجود هستند. انتخاب هر یک از این دستگاه نیز کاملا به نیاز شما بستگی دارد. بسیار از افراد مدل های خانگی را خریداری کرده اما طرز استفاده از آن را نمی دانند. به همین خاطر نیز در ادامه در این خصوص توضیحاتی را بیان خواهیم کرد.

دستگاه تقطیر خانگی نیز دارای دو مخزن هستند که یکی از آن ها برای آب و دیگری برای ریختن گیاهان تعبیه شده است. لازم به ذکر است که باید برای پر کردن مخازن می بایست نسبت گیاه به آب را یک بر دو در نظر بگیرید. به این صورت که 25 گرم گیاه را با 5/2 لیتر آب داخل دستگاه بریزید. سپس با اتصال دستگاه به برق، فرآیند تقطیر یا عرقگیری آغاز می شود. گیاه و آب در حرارت بخار شده و این بخار به بخش دیگری منتقل می شوند. به طور کلی کار با دستگاه های تقطیر اصلا سخت و پیچیده نیست. چرا که این دستگاه ها بسیار پیشرفته بوده و کاملا اتوماتیک هستند.

عوامل موثر بر افزایش کیفیت عرقیجات گیاهی

در بخش های قبلی نحوه استفاده از دستگاه عرق گیر را به شما توضیح دادیم. بهتر است بدانید که کیفیت عرقیجات گیاهی به چند عامل بستگی دارد که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • نوع گیاه و کیفیت آن
  • مدل دستگاه عرقگیر
  • میزان آب و یخ
  • نسبت آب به گیاه
  • تعویض آب بالای مخروط عرقگیر
مطالب مفید:  از بین بردن بوی بد دستگاه عرقگیر

شما می توانید با توجه به این موارد و خرید یک دستگاه تقطیر باکیفیت، بهترین عرقیجات گیاهی را به تولید برسانید.

جمع بندی

در این مطلب در خصوص طرز استفاده از دستگاه عرقگیر و نحوه گلاب گیری را توضیحاتی را بیان کردیم. چنانچه قصد خرید دستگاه تقطیر یا سایر دستگاه های صنعتی را دارید، می توانید با کارشناسان گام صنعت ارتباط برقرار کنید.

امتیاز دهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 4 =