لیبل زن

مقایسه دستگاه لیبل زن صنعتی با روش های سنتی لیبل گذاری

دستگاه لیبل زن صنعتی با روش های سنتی

مقایسه دستگاه لیبل زن صنعتی با روش های سنتی لیبل گذاری به شما کمک می کند تا بتوانید با درک بهتر استفاده از دستگاه لیبل زن صنعتی، بهترین مدل را خریداری کرده و به شکل هوشمندانه ای از آن در محصولات خود استفاده کنید. لیبل ها نقش مهمی را در فروش محصولات مخنلف ایفا می کنند. کسانی که به دنبال راه اندازی خط تولید محصول خاصی بوده یا به عنوان تولید کننده فعالیت می کنند، به خوبی می دانند که درج اطلاعات به صورت کامل و استاندارد از طریق استفاده از برچسب ها، تا چه حد مهم بوده و برای فروش محصول موثر است. در این بین برخی از افراد ترجیح می دهند تا از روش های قدیمی برای لیبل زنی استفاده کنند. در ادامه به بررسی این روش و استفاده از لیبل زن می پردازیم.

با استفاده از دستگاه لیبل زن می توان مدل های متنوعی از برچسب ها را برای طیف گسترده ای از محصولات استفاده کرد. اما برای این اقدام روش های سنتی وجود دارد که معمولا هزینه کمتری به همراه داشته و شاید نیازی به استفاده از دستگاه خاصی نباشد. در هر صورت هر یک از این روش ها مزایا و معایب مختص به خود را دارند.

روش های لیبل گذاری روی محصول

در خصوص مقایسه دستگاه لیبل زن صنعتی با روش های سنتی لیبل گذاری باید گفت به طور کلی می توان گفت که لیبل یا همان برچسب ها سالیان زیادیست که روی محصولات مورد استفاده قرار گرفته و به نوعی عضوی جدا نشدنی از صنایع هستند. به همین خاطر نیز روش های مختلفی برای درج آن ها روی محصول وجود دارد. این روش ها در دو دسته بندی صنعتی و سنتی قرار می گیرند. همانطور که مشخص است، برای روش صنعتی از انواع دستگاه لیبل زن استفاده می شود. شاید قیمت لیبل زن صنعتی تا حدودی بالا باشد، اما می تواند کیفیت برچسب و سرعت لیبل گذاری را تا حد بسیار زیادی کاهش دهد. اما می توان با استفاده از روش های صنعتی همانند حرارت دهی و استفاده از ابزار دستی نیز، برخی از برچسب ها را روی محصولات درج کرد. قطعا این روش نیاز به زمان زیادی داشته و موجب کندی روند کار می شوند.

مطالب مفید:  دستگاه لیبل زن برای چاپ لیبل مواد غذایی

می توان گفت که هر یک از روش های سنتی یا صنعتی مزایا و معایب خود را دارند. اما در حال حاضر بخش عمده ای از صنایع و خط تولیدهای بزرگ و کوچک تریج می دهند تا از دستگاه های صنعتی برای این کار استفاده کنند.

لیبل گذاری با لیبل صنعتی

برای درک بهتر مقایسه دستگاه لیبل زن صنعتی با روش های سنتی لیبل گذاری بهتر است در مورد لیبل زنی با استفاده از لیبل زن توضیحاتی را بیان کنیم. به طور کلی دستگاه های لیبل زن صنعتی عملکرد کاملا اتوماتیک داشته و می توانند در کم ترین زمان ممکن تعداد انبوهی از لیبل های مورد نیاز شما را چاپ کنند. این دستگاه ها دارای بخش های مختلفی بوده و تنها کافیست با انجام تنظیماتی منتظر بهترین و باکیفیت ترین لیبل ها برای محصولات خود باشید. شما می توانید در سریع ترین زمان ممکن تعداد زیادی از محصولات مورد نظر خود را برچسب زنی کرده و اطلاعات کاملی را در رابطه با محصول به خریداران ارائه دهید. لیبل زن ها کاربری بسیار راحتی داشته و نیاز به اپراتور ندارد. همچنین می توانند مدل های مختلفی از لیبل ها را با طرح و ابعاد مختلف چاپ کنند.

لیبل گذاری با لیبل صنعتی

لیبل گذاری با لیبل صنعتی

روش های سنتی برای لیبل گذاری

برای مقایسه دستگاه لیبل زن صنعتی با روش های سنتی لیبل گذاری بهتر است در مورد روش های سنتی نیز بدانید. قبل از ظهور لیبل زن های صنعتی، از روش های مختلفی برای لیبل گذاری استفاده می شد. برخی از رایج ترین روش های سنتی عبارتند از:

  • چاپ دستی: این شامل چاپ لیبل ها به صورت دستی با استفاده از مهر، شابلون یا سایر ابزارهای ساده بود. این روش کند، پرزحمت و مستعد خطا بود.
  • برچسب های از پیش چاپ شده: این مدل برچسب ها لیبل هایی بودند که به صورت عمده چاپ می شدند و می توانستند با استفاده از دست یا دستگاه های ساده اعمال شوند. در حالی که این روش سریعتر از چاپ دستی بود، اما هنوز هم انعطاف پذیری لیبل زن های صنعتی را نداشت.
  • انتقال حرارتی: این شامل استفاده از یک روبان آغشته به جوهر برای انتقال یک تصویر یا متن به یک لیبل بود. این روش نسبتاً سریع و آسان بود، اما می توانست گران باشد.
مطالب مفید:  حل مشکلات رایج در استفاده از دستگاه لیبل زن

نتیجه گیری

در این مطلب به مقایسه دستگاه لیبل زن صنعتی با روش های سنتی لیبل گذاری پرداختیم. به طور کلی روش های سنتی همانند حرارت دهی یا استفاده از شابلون ها برای لیبل زنی در زمان گذشته انجام می شد و در حال حاضر پاسخگو نیاز تولید کنندگان نیست. چرا که کیفیت کافی را نداشته و به زمان زیادی نیاز دارد. این در حالیست که دستگاه های لیبل زن می توانند در سریع ترین زمان تعداد زیادی از باکیفیت ترین لیبل ها را چاپ کنند.

(امتیاز 1) - 5 /5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 4 =