لیبل زن

حل مشکلات رایج در استفاده از دستگاه لیبل زن

حل مشکلات رایج در استفاده از دستگاه لیبل زن

قطعا حل مشکلات رایج در استفاده از دستگاه لیبل زن بسیار مهم بوده و نباید نسبت به آن بی توجه بود. دستگاه های لیبل زن از تجهیزات بسیار مهم بوده که به شکل گسترده ای در اکثر صنایع به ویژه تولید محصولات غذایی مورد استفاده قرار می گیرند. این دستگاه ها در مدل های بزرگ، کوچک، صنعتی، اتوماتیک و صنعتی موجود بوده و دارای قابلیت های منحصر به فردی هستند. تفاوتی ندارند که دستگاه های لیبل زن از کدام دسته بوده و چه میزان کیفیتی داشته باشند. در هر صورت یکسری مشکلات رایج در زمان استفاده از آن ها رخ می دهد. از این رو پیشنهاد می دهد که در ادامه این مطلب از سایت گام صنعت با ما همراه باشید تا برای حل مشکلات انواع لیبل زن به شما کمک کنیم.

به طور کلی می توان گفت که دستگاه های لیبل زن نقش مهمی را در عرضه محصولات به بازار ایفا می کنند. این دستگاه برچسب یا همان لیبل را در مدل های مورد نیاز تولید کنندگان تولید و چاپ کرده و می توان این برچسب ها را باکیفیت بالایی روی بسته محصولات درج کرد. لازم است بدانید که به کارگیری لیبل زن در افزایش دقت و سرعت تولید محصولات مختلف دارای اهمیت ویژه ای بوده و به افزایش فروش نیز کمک بسزایی می کند.

دستگاه لیبل زن چگونه عمل می کند؟

پیش از بررسی حل مشکلات رایج در استفاده از دستگاه لیبل زن با روش های مختلف بهتر است تا به طور کامل با عملکرد کلی دستگاه های لیبل زن آشنا شوید. دستگاه های لیبل زن دارای مکانیزمی هستند که می توانند پس از تنظیمات لازم لیبل مورد نظر شما را در هر اندازه، طرح و مدلی همانند پشت چسب دار و بدون چسب چاپ کنند. این دستگاه باید همیشه تمیز بوده و تمامی بخش های آن سالم باشند. در غیر این صورت کلیه عملکرد لیبل زن دچار اختلال شده و نمی تواند نیاز تولید کنندگان را برای چاپ لیبل روی محصول برطرف کند.

مطالب مفید:  کدام محصولات به لیبل نیاز دارند؟ + مزایا استفاده از لیبل

همانطور که در ابتدای مطلب گفته شد، این دستگاه مدل های مختلفی دارند که ممکن است عملکرد هر یک از آن ها با یکدیگر تفاوت داشته باشد. اما برخی از مشکلات به صورت مشترک در این تجهیزات رایج بوده که می توان با روش های به خصوصی آن ها را بر طرف کرد. البته ممکن است برخی خرابی ها نیز نیاز به مراجعه نزد تعمیرکار را داشته باشد.

حل مشکلات رایج در استفاده از دستگاه لیبل زن

حل مشکلات رایج در استفاده از دستگاه لیبل زن

بررسی 5 مشکلات رایج دستگاه لیبل زن

در خصوص حل مشکلات رایج در استفاده از دستگاه لیبل زن باید بگوییم که مشکل مشترک در میان این دستگاه ها وجود اختلال در فرآیند چاپ و کاهش کیفیت لیبل ها است. اما رایج ترین مشکلاتی که معمولا افراد در استفاده دستگاه لیبل زن با آن مواجه می شوند، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • رد کردن برچسب ها
  • کیفیت چاپ پایین
  • عدم ذخیره تنظیمات انجام شده روی دستگاه
  • عدم صحیح بودن نوع لیبل
  • وجود خط های مورب در چاپ بارکد
  • چاپ نقطه رو برچسب ها

برای حل این مشکلات راه حل هایی وجود دارد که در ادامه بیشتر به آن ها می پردازیم.

حل رایج ترین مشکلات دستگاه لیبل زن

برای حل مشکلات رایج در استفاده از دستگاه لیبل زن بهتر است اقدامات زیر را انجام دهید:

تمیز کردن لیبل زن

در وهله اول بهتر است تا دستگاه لیبل زن را کامل تمیز کرده و به خوبی از آن نگهداری کنید. چرا که تجمع چسب و ضایعات لیبل ها روی هد چاپ و غلطتک لیبل زن باعث شده تا دستگاه آسیب دیده و عملکرد مناسبی برای چاپ لیبل نداشته باشد. از سوی دیگر وجود گرد و غبار جلوی دید سنسور ها را گرفته و میزان دقت چاپ لیبل نیز تا حد بسیار زیادی کاهش پیدا می کند. پیشنهاد می شود که پس از هر بار استفاده حتما دستگاه را تمیز کنید.

مطالب مفید:  اجزای تشکیل دهنده دستگاه لیبل زن

کاهش سرعت چاپ

شاید این موضوع را ندانید اما هرچه میزان سرعت چاپ لیبل در دستگاه ها کم تر باشد، می توانید کیفیت بیشتری را از نتیجه کار مشاهده کنید. از این رو پیشنهاد می شود که تا حد امکان سرعت چاپ را بیش از حد افزایش ندهید. شما می توانید میزان سرعت را تا حدودی افزایش داده و عملکرد دستگاه را برای چاپ لیبل تست کنید. این سرعت را تا حدی تنظیم کنید که از خروجی کار بیشترین رضایت را داشته باشید.

خاموش کردن دستگاه پس از استفاده

بعد از هر بار استفاده و چاپ لیبل دستگاه را از برق کشیده و سپس آن را تمیز کنید. این کار به نگهداری بهتر لیبل زن کمک کرده و می تواند در حل مشکلات رایج در استفاده از دستگاه لیبل زن صنعتی نیز بسیار موثر باشد.

خاموش کردن دستگاه پس از استفاده

خاموش کردن دستگاه پس از استفاده

جمع بندی

دستگاه لیبل زن به عنوان یکی از کاربردی ترین تجهیزات ممکن است دچار مشکلاتی نظیر کاهش کیفیت چاپ، رد کردن برچسب و…. شود. اما می توان با نگهداری درست و انجام کارهای جزئی که در این مطلب به آن ها اشاره شد، این مشکل را حل کرد.

امتیاز دهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × پنج =