خشک کن میوه و سبزیجات

مصرف برق میوه خشک کن چه قدر است؟

همیشه برای خرید یک محصول برقی، ابتدایی ترین سوالی که مطرح می شود ( اندازه مصرف برق) آن دستگاه می باشد. دستگاه های میوه خشک کن برقی نیز طول عمر نگهداری میوه ها را افزایش می دهد، اما مصرف برق میوه خشک کن چقدر است؟  این به سبب حفظ و نگهداری آسان تر میوه ها و استفاده آن در هر زمان بسته به نوع، اندازه و ابعاد درآن برق مصرف می شود. در ادامه این مقاله به بررسی مصرف برق میوه خشک کن می پردازیم.

بررسی مصرف برق میوه خشک

برای داسنتن اینکه مصرف برق میوه خشک کن،  باید دانست که بسته به نوع، ابعاد و اندازه هر دستگاه مصرف برق متغیر است. دستگاه میوه خشک کن خانگی 75 و 100کیلویی میزان مصرف برق 323/0 کیلو وات در ساعت و آمپر 5/2 جریان دارد. در دستگاه های میوه خشک کن صنعتی 500 کیلویی و800 کیلویی توان مصرفی آن 5/2 وات با جریان 5/12 تا 14 آمپر می باشد. همچنین دستگاه های 2000 کیلو گرمی یا 2 تنی 2/6 در ساعت و 21 آمپر برق مصرف می کنند. در ادامه این مبحث می توان گفت که دستگاه هایی با ابعاد کوچک تر برق کمتری را مصرف می کنند.

چه عواملی بر میزان مصرف برق میوه خشک کن تاثیر می گذارد؟

عواملی که بر میزان مصرف برق میوه خشک کن موثر است:

  • قدرت و توان حرارتی: بسته به توان گرمایی مصرف برق نیز افزایش یافته، آن نیز به دلیل توان بالای المنت ها می باشد.
  • نوع میوه: با توجه به اینکه برخی از میوه ها از رطوبت بالاتری برخوردارند، پس میزان مصرف برق نیز افزایش پیدا می کند.
  • اندازه و ظرفیت: همانطور که گفته شد، دستگاه هایی با ابعاد و اندازه بزرگتراز برق بیشتری مصرف می کنند.
مطالب مفید:  نکات مهم برای خرید دستگاه میوه خشک کن

نکات قبل خرید دستگاه میوه خشک کن

داشتن اطلاعات راجب نکات ضروری، قبل از خرید دستگاه میوه خشک کن حائز اهمیت است.

  • توان مصرفی دستگاه میوه خشک کن: توان مصرفی برق این دستگاه بسته به ابعاد و اندازه آن است. برای مثال در دستگاه میوه خشک کن خانگی با ابعاد 75 ای 100 کیلویی میزان مصرف برق به اندازه میزان مصرفی 10 لامپ صد می باشد. همچنین برای اطمینان حاصل کردن از اندازه مصرفی برق آن باید گفت که بسته به اینکه از این دستگاه ممکن است در ماه محدود استفاده شود، پس مصرف برق آن زیاد مورد توجه قرار نمی گیرد.
  • میزان صدای دستگاه: میزان صدای دستگاه نیز مانند برق مصرفی در دستگاه میوه خشک به ابعاد آن بستگی دارد. هرچه ابعاد دستگاه بزرگتر، صدای تولید شده در آن نیز بیشتر می باشد. صدای تولید ده این دستگاه نیز به دلیل فن خنک کننده آن می باشد. دستگاه های میوه خشک کن خانگی رو میزی از صدای کمتری برخوردارند.
  • گنجایش دستگاه: دیگر نکته مهم در انتخاب و خرید دستگاه میوه خشک کن، اندازه و گنجایش آن می باشد. اندازه و گنجایش این دستگاه بسته به مصرف روزانه شما است. طوری که اگر روزانه زیاد از میوه خشک استفاده می کنید، بهتر است که دستگاهی با سینی بزرگتر را خریداری کنید.

نتیجه گیری

با توجه به بررسی مصرف برق میوه خشک کن و نکات قبل خرید این دستگاه، باید بدانیم که میزان مصرفی برق این دستگاه به ابعاد و اندازه آن وابسته است. برای مثال میزان مصرف برق یک دستگاه خانگی به اندازه 75 الی 100 کیلویی حدود 10 لامپ صد برق مصرف می کند. عواملی نیز هستند که بر میزان مصرف برق میوه خشک کن موثر هستند، مانند نوع میوه و اندازه ظرفیت. همچنین برای خرید این دستگاه نکاتی اعم از نام محصول، توان مصرفی، گنجایش دستگاه و…باید مورد توجه قرار بگیرد.

مطالب مفید:  آیا خشک کردن میوه با دستگاه مضر است؟

سوالات متداول

مصرف برق میوه خشک کن چقدر است؟

مصرف برق این دستگاه بسته به نوع و ابعاد دستگاه متغیر است. برای مثال یک دستگاه میوه خشک کن خانگی 75 کیلویی 323/0 برق مصرف و یک دستگاه صنعتی 2 تنی 2/6 در ساعت برق مصرف می کند.

چه نکاتی را باید قبل خرید دستگاه میوه خشک کن رعایت کرد ؟

رعایت نکاتی مانند توان مصرفی، میزان صدای دستگاه و گنجایش دستگاه بسیار حائز اهمیت می باشد.

عوامل موثر بر میزان مصرف برق دستگاه چیست ؟

عواملی چون قدرت و توان حرارتی و گرمایی، نوع میوه و اندازه و ظرفیت بر میزان مصرف برق این دستگاه موثر است.

آیا میزان مصرف برق دستگاه خانگی به نوع میوه نیز مرتبط است ؟

در پاسخ گویی به این سوال باید گفت که با توجه به رطوبت هر نوع میوه ای دستگاه باید توان بیشتری برای خشک کردن آن استفاده کند و هرچه دستگاه توان بیشتری مصرف کند پس برق بیشتری استفاده می شود.

استفاده از دستگاه میوه خشک کن بهتر است یا خشک کردن به روش سنتی بر رویاجاق های گاز یا بخاری ها ؟

استفاده از دستگاه میوه خشک کن بهتر از روش های خشک کردن سنتی است. همچنین استفاده از ان دستگاه زمان کمتری را برای خشک کردن از ما می گیرد و ما می توانیم در بازه زمانی کوتاه تر میوه بیشتری را خشک کنیم.

(امتیاز 1) - 5 /5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − 9 =