خشک کن میوه و سبزیجات

خشک کردن پرتقال با دستگاه

خشک کردن پرتقال با دستگاه

خشک کردن دستگاه کمک کرده تا بتوانید بدون پرتقال خشک را بدون تلخی و باکیفیت بالا تولید کنید. پرتقال یکی از میوه های محبوب و پر خاصیت در فصول سرد است که نوع خشک آن طرفداران زیادی دارد. تولید پرتقال خشک به روش های مختلفی ممکن بوده اما تولید این محصول با استفاده از دستگاه راحت تر بوده و نتیجه بهتری دارد. همانطور که بهتر می دانید تولید میوه های خشک این روزا به یکی از کسب و کارهای پر درآمد تبدیل شده است. استفاده از دستگاه میوه خشک کن صنعتی یا خانگی کمک می کند تا بتوان میوه های مختلف فصل را همانند پرتقال ، موز، کیوی و… را به آسانی، با سرعت و باکیفیت عالی تولید کرد. در این مطلب از سایت گام صنعت قصد داریم تا در مورد خشک کردن پرتغال با دستگاه بدون تلخی توضیح دهیم.

خشک کردن پرتقال بدون تلخی با استفاده از دستگاه میوه خشک کن

این که بتوان پرتقال خشک را بدون تلخی و با طعمی لذیذ تولید کرد، بسیار مهم است. متاسفانه برخی با استفاده از روش های قدیمی این محصول را تولید کرده و در نهایت اکثر اسلایس های پرتقال ظاهر و طعمی خوبی ندارند. حتی ممکن است طعم پرتقال خشک بسیار تلخ باشد. خشک کردن پرتقال با دستگاه میوه خشک کن هیچ یک از مشکلات گفته شده را به همراه ندارد. ساختار دستگاه های میوه خشک کن خانگی یا صنعتی به گونه ای است که به شکل یکسان و به اندازه مناسب میوه را در حرارت قرار می دهد. از طرفی جنس بخش های مختلف آن همانند سینی میوه خشک کن، به گونه ای بوده در به حرارت واکنش نداده و تغییری در مزه، ظاهر و بوی میوه خشک کن، ایجاد نمی کند.

مطالب مفید:  بازار فروش میوه خشک برای شب عید

شما با تهیه بهترین دستگاه میوه خشک کن، کار خود برای تولید پرتقال خشک یا سایر میوه ها، را بسیار آسانتر خواهید کرد. فرقی نمی کند برای مصرف خانگی یا فروش به خشک کردن پرتقال نیاز داشته باشید. در هر صورت دستگاه می تواند برای تولید محصول باکیفیت، به شما کمک بسزایی کند.

حتما بخوانید : چگونه با دستگاه خشک کن میوه کسب درامد کنیم؟

تولید پرتغال خشک

حتما بخوانید : مدت زمان خشک شدن میوه ها در دستگاه خشک کن

بررسی مراحل خشک کردن پرتقال با دستگاه خشک کن

برای خشک کردن پرتقال با دستگاه لازم است تا مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

 1. در ابتدا لازم است تا به خوبی پرتقال را بشویید. بهتر است برای این کار از آب سرد استفاده کنید. سپس به خوبی پرتقال ها را خشک کنید.
 2. پس از خشک کردن پرتقال ها، بایستی آن ها را به شکل اسلایسی برش دهید. توجه داشته باشید که برش نازک و یک اندازه باشند. چرا که ضخامت تکه های پرتقال باعث شده تا به خوبی خشک نشوند.
 3. برای جلوگیری از تلخی پرتقال خشک، لازم است تا به خوبی تمامی هسته های میوه را جدا کنید.
 4. دستگاه میوه خشک کن را روشن کرده و حرارت آن را روی 50 الی 60 درجه سانتی گراد قرار دهید.
 5. در این مرحله باید اسلایس های پرتقال را روی سینی بچنید. لازم است تا حتما فضای خالی را بین تکه های میوه در نظر گرفته و خیلی آن ها را نزدیک بهم نگذارید. همچنین نباید بیش از حد سینی میوه خشک کن را پر کنید.
 6. مدت زمان خشک شدن پرتقال در هر مدل دستگاه میوه خشک کن صنعتی یا خانگی، متفاوت است.  بهتر است برای زمان به دفترچه راهنما دستگاه مراجعه کنید.
 7. پس از گذشت زمان مناسب سینی میوه را خارج کرده و مطمئن شوید که کاملا پرتقال ها خشک شده اند، به خوبی همه آن ها را چک کرده و مطمئن شوید کاملا خشک شده اند.
 8. در این مرحله اجازه دهید تا پرتقال کاملا خنک شوند. پس از خنک سازی دوباره میوه ها را به مدت 30 دقیقه داخل دستگاه خشک کن بگذارید.
 9. در اخر نیز پرتقال خشک را بسته بندی کرده و حتما در جای خشک و خنک نگهداری کنید.
مطالب مفید:  دستگاه های مورد نیاز برای خط تولید میوه خشک

پرتغال خشک با میوه خشک کن

محصولات : قیمت دستگاه میوه خشک کن 20 کیلویی

نکاتی که برای خشک کردن پرتقال باید به آن توجه کنید!

 • قبل از استفاده از دستگاه میوه خشک کن، حتما دفترچه راهنمای آن را مشاهده کرده و طبق آن عمل کنید.
 • در زمان برش پرتقال ها، به ضخامت برش ها توجه کرده و میوه ها را نازک ببرید.
 • اگر احساس کردید که پس از اتمام کار دستگاه، میوه ها به خوبی خشک نشده اند، برای مدت زمان بیشتری دستگاه میوه خشک کن را روشن بگذارید.
 • حتما به خوبی پرتقال ها را چک کرده و از خشک بودن آن ها مطمئن شوید.

حتما بخوانید : راه اندازی کارگاه تولید میوه خشک

جمع بندی خشک کردن پرتقال با دستگاه

حال که به فصل زمستان نزدیک می شویم، تعداد طرفداران پرتقال خشک، بیشتر می شود. پرتقال یکی از میوه لذیذ و مفید بوده که خشک شده آن نیز میان وعده جذابی به حساب می آید. در این مطلب به طور کامل در مورد نحوه تولید پرتقال خشک با دستگاه توضیح دادیم تا شما بتوانید این کار را به بهترین شکل ممکن انجام دهید.

(امتیاز 1) - 5 /5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 2 =