خشک کن میوه و سبزیجات

طرز خشک کردن گلابی با دستگاه خشک‌ کن

خشک کردن گلابی

میوه خشک ها شامل طیف گسترده ای از میوه های خشک می شوند. گلابی خشک یکی از محبوب ترین و لذیذ ترین نمونه های میوه خشک بوده که طرفداران زیادی دارد. این میوه علاوه بر این که خواص بسیار زیادی دارد، یکی از سالم ترین و خوشمزه ترین میان وعده هایی است که می توانید انتخاب کنید. تمامی این دلایل باعث شده تا همه به دنبال طرز خشک کردن گلابی با دستگاه خشک کن شوند.

برای تولید گلابی خشک باکیفیت، بهتر است از دستگاه میوه خشک کن استفاده کنید. چرا که روش های قدیمی نه تنها بسیار زمان بر و سخت هستند، بلکه در نهایت میوه خشک مرغوبیت نداشته و فاقد استاندارهای بهداشتی است. روش های سنتی برای خشک کردن گلابی در اکثر اوقات باعث شده تا میوه به شکل یکسانی خشک نشود در نتیجه حالت ترد و چیپسی نداشته باشند. امروزه دستگاه های میوه خشک در مدل های خانگی و صنعتی طراحی و تولید می شوند. فرقی نمی کند که خشک کردن گلابی را برای فروش و یا برای استفاده خانگی لازم داشته باشید. لازم است تا برای خشک کردن گلابی یا میوه های دیگر با دستگاه، به باید و نباید هایی توجه کنید.

خشک کردن گلابی با دستگاه خشک کن

در رابطه با طرز خشک کردن گلابی با دستگاه خشک کن باید بگوییم که مهم ترین فاکتور برای تولید گلابی خشک باکیفیت، لازم است تا میوه های شما باکیفیت بوده و دارای یکسری ویژگی ها باشند. زمانی که برای خرید گلابی اقدام می کنید، گلابی ها در کیفیت و ظاهر متفاوتی موجود هستند. برخی از آن ها بافت سختی داشته و برخی از آن ها نیز بافت لطیف و نرمی دارند. برای تولی گلابی خشک با دستگاه خشک کن، نباید گلابی هایی را انتخاب کنید که بافت نرمی دارند. همچنین نباید زمان زیادی از چیدن آن ها گذشته باشد.

مطالب مفید:  مزایای استفاده از دستگاه خشک کن میوه در کاهش هدر رفت محصولات کشاورزی

محصولات مرتبط : دستگاه میوه خشک کن 60 کیلویی

در واقع برای داشتن گلابی باکیفیت و ترد، باید میوه هایی را انتخاب کنید که خیلی نرم نبوده و کم آب باشند. بهتر است گلابی بافت نسبتا سفتی داشته باشد اما در حدی که کال باشد. این باعث شده تا برش دهی آن ها راحت تر انجام شده و به شکل یکنواخت خشک شوند. تا در نهایت گلابی خشک چیپسی و لذیذی را داشته باشید. از این رو بهتر است برای رسیدن به نتیجه ای مطلوب، به انتخاب میوه توجه داشته باشید.

بررسی مراحل طرز خشک کردن گلابی با دستگاه خشک کن

بهترین نوع گلابی برای خشک کردن با دستگاه خشک کن

بهترین نوع گلابی برای خشک کردن با دستگاه خشک کن

برای خشک کردن گلابی با دستگاه، بهتر است با مراحل کار به صورت دقیق آشنا شوید. روند کار برای تولید گلابی خشک با دستگاه به شرح زیر است:

1. تهیه لوازم مورد نیاز

در ابتدا پیش از هر اقدامی بهتر است لوازم مورد نیاز خود را به طور کامل آماده کنید. این لوازم عبارتند از:

  • یک ظرف پر از مخلوط آب با سرکه یا آبلیمو ( برای جلوگیری از زرد شدن اسلایس های گلابی)
  • پوست کن
  • چاقو تیز
  • هسته گیر در صورت نیاز

2. درست کردن مخلوط اسیدی

منظور از مخلوط اسیدی یا آب اسیدی ترکیب محصولاتی نظیر سرکه یا آبلیمو با آب است. استفاده از این مخلوط باعث شده تا شما بتوانید از زرد شدن گلابی ها طی مدت زمان کار جلوگیری کنید. پس از برش گلابی بایستی تکه ها را داخل آب اسیدی بگذارید تا تغییر رنگ ندهند.

آماده سازی گلابی

در این مرحله باید با استفاده از پوست کن با دقت بالا پوست گلابی را جدا کنید. همانطور که می دانید، بافت گلابی شنی است. از این رو این کار باید با حساسیت و دقت انجام شود. کندن پوست گلابی باعث شده تا تولید گلابی خشک با کیفیت بیشتری انجام شود. پس از پوست کنی باید گلابی را به 4 قسمت تقسیم کرده سپس هسته و بخش مرکزی آن را جدا کنید. هرچه بتوانید تکه ها را نازک تر برش بزنید، نتیجه کار بهتر خواهد شد.

مطالب مفید:  میوه خشک کن گازی بهتره یا برقی

محصولات مرتبط : دستگاه میوه خشک کن 10 کیلویی

3. قرار دادن اسلایس های میوه در سینی خشک کن

در این مرحله از خشک کردن گلابی با دستگاه خشک، سینی را از دستگاه خارج کرده و تکه های گلابی را داخل آن میچینید. توجه داشته باشید که حتما مقداری فضای خالی بین تکه های گلابی در سینی وجود داشته باشد. چیدن نامنظم و در هم اسلایس ها باعث شده تا آن ها به شکل یکنواختی خشک نشوند.

4. خشک کردن گلابی با دستگاه میوه خشک کن

در این مرحله درجه حرارت دستگاه را روی 40 الی 60 درجه سانتی گراد تنظیم کنید. در طی زمان خشک شدن نیز به صورت مرتب میوه ها را چک کرده و آن ها جابجا کنید. پس از اتمام کار دستگاه به خوبی اسلایس را چک کرده و از خشک شدن آن ها مطمئن شوید.

سخن پایانی خشک کردن گلابی با خشک کن

با استفاده از دستگاه های میوه خشک کن می توانید لذیذترین گلابی خشک را تولید کنید. این کار شامل مراحل مختلفی می شود که در این مطلب به طور کامل آن ها را توضیح دادیم. برای خرید دستگاه میوه خشک کن می توانید به فروشگاه اینترنتی گام صنعت مراجعه کنید.

(امتیاز 3) - 5 /5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × سه =