خشک کن میوه و سبزیجات

مصرف برق دستگاه میوه خشک کن ؛ راهکارهای کاهش مصرف دستگاه میوه خشک کن

مصرف برق دستگاه میوه خشک کن

دستگاه میوه خشک کن را می توان یکی پر کاربردترین دستگاه های امروز به حساب آورد که در مدل های خانگی و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند. از آن جایی که فروش میوه خشک، روز به روز با استقبال بیشتری مواجه می شوند، خرید دستگاه میوه خشک کن نیز، رو به افزایش است. این دستگاه ها با انرژی برق کار می کنند. طبیعتا مدل های صنعتی نسبت به مدل های خانگی مصرف برق بیشتری دارند. در این مطلب قصد داریم تا در مورد مصرف برق دستگاه میوه خشک کن توضیحاتی را بیان کرده و راهکارهایی را برای کاهش مصرف برق میوه خشک، ارائه دهیم. اگر شما نیز از این دستگاه مهم استفاده می کنید، ادامه این مطلب از سایت گام صنعت را از دست ندهید.

در ابتدا باید بگوییم که برای خرید دستگاه میوه خشک کن نیاز است تا از همان اول، میزان مصرف برق دستگاه را مورد بررسی قرار دهید تا بعدا دچار مشکل نشوید. مدل های زیادی از دستگاه های میوه خشک کن وجود دارد که میزان مصرف انرژی هر یک از آن ها با دیگری متفاوت است. بدون شک برای صرفه جویی در هزینه ها و رسیدن به سود مناسب در تولید میوه خشک، باید به دنبال دستگاه هایی باشید که کم ترین میزان مصرف برق را داشته باشند.

میزان مصرف برق دستگاه میوه خشک کن

همانطور که در بخش قبلی به این موضوع اشاره شد، دستگاه های میوه خشک دارای مدل های مختلفی هستند. از این رو نمی توان به صورت دقیق، در مورد مصرف برق دستگاه میوه خشک، عدد و مقداری را بیان کرد. در هر یک از این دستگاه ها بخش ها و قابلیت هایی وجود دارد که به طور مستقیم در مصرف انرژی موثر است. به طور کلی عوامل متعددی در میزان مصرف برق میوه خشک کن ها تاثیر گذار است که از جمله مهم ترین آن ها می توان به موارد  زیر اشاره کرد:

مطالب مفید:  نحوه خشک کردن سیب ورقه ای با دستگاه

بهترین دستگاه خشک کن سبزی

امروزه دستگاه های میوه خشک کن پیشرفته و جدید، مصرف برق دستگاه های میوه خشک کن، بسیار پایین است. به بیان دیگر دستگاه های قدیمی که دارای قابلیت های کم تری هستند، دقت، سرعت و قدرت پایین تری داشته و در نهایت مصرف انرژی بیشتری دارند. اما دستگاه میوه خشک کن جدید با دقت و کیفیت بالا، نه تنها میوه ها را به بهترین شکل ممکن خشک کرده بلکه مصرف انرژی بسیار پایینی دارند.

انواع دستگاه میوه خشک کن برقی و نوع مصرف آن ها

در رابطه با مصرف برق دستگاه میوه خشک کن، بهتر است تا انواع دستگاه میوه خشک کن برقی را به شما معرفی کرده و در مورد نحوه عملکرد آن ها توضیح دهیم. هر یک از این دستگاه ها از نظر قدرت، نحوه عملکرد و حتی مصرف انرژی برق با یکدیگر متفاوت هستند.

 1. میوه خشک هوای داغ: عملکرد این دستگاه به این صورت است که داخل کابین میوه خشک کن هوای داغ و گرمی پخش شده که در نهایت سبب خشک شدن میوه ها می شود.
 2. میوه خشک کن دیجیتال برقی: این مدل دستگاه میوه خشک کن مصرف انرژی پایینی دارد. چرا که کلیه کارهای گرفتن رطوبت و حرارات دهی را در یک دقیقه انجام می دهد.
 3. دستگاه میوه خشک صنعتی پیشرفته: همانطور که از نام این دستگاه مشخص است، این دستگاه صنعتی بوده و برای تولید میوه خشک در حجم بالا است. با توجه به کارایی بالا و تولید میوه خشک در تناژ بالا، طبیعتا مصرف برق این دستگاه نسبت به مدل های قبلی بیشتر است. اما باز هم نمی توان گفت که مصرف برق بالایی دارد.
مطالب مفید:  نکات مهم برای خرید دستگاه میوه خشک کن

راهکارهای مناسب برای کاهش مصرف برق دستگاه میوه خشک کن

برای کاهش مصرف برق دستگاه میوه خشک کن، بهتر است به نکات زیر توجه کنید:

 1. انتخاب دستگاه با توان مصرفی پایین: به دنبال دستگاه‌هایی باشید که برچسب انرژی A یا B دارند. این دستگاه‌ها راندمان بالاتری دارند و برق کمتری مصرف می‌کنند.
 2. انتخاب دستگاه با ظرفیت مناسب: اگر به مقدار کمی میوه خشک نیاز دارید، نیازی به خرید دستگاه بزرگ با ظرفیت بالا نیست. دستگاه‌های بزرگ‌تر برق بیشتری مصرف می‌کنند.
 3. بررسی امکانات دستگاه: برخی از دستگاه‌ها دارای امکاناتی مانند تایمر و ترموستات هستند که می‌توانند به شما در کاهش مصرف برق کمک کنند.
 4. استفاده از دمای مناسب: دمای مناسب برای خشک کردن میوه‌ها بین 40 تا 60 درجه سانتی‌گراد است. از دمای بالاتر استفاده نکنید زیرا باعث افزایش مصرف برق می‌شود.
 5. چیدن میوه‌ها به صورت یکنواخت: میوه‌ها را به صورت یکنواخت روی سینی‌های دستگاه بچینید تا جریان هوا به طور مساوی در بین آنها عبور کند. این کار باعث می‌شود که میوه‌ها سریع‌تر خشک شوند و مصرف برق کاهش یابد.
 6. استفاده از تایمر: از تایمر دستگاه برای تنظیم زمان خشک کردن میوه‌ها استفاده کنید. به این ترتیب، دستگاه پس از خشک شدن میوه‌ها به طور خودکار خاموش می‌شود و برق مصرف نمی‌کند.
 7. استفاده از درب دستگاه: درب دستگاه را در حین کار بسته نگه دارید تا از هدر رفتن گرما جلوگیری شود.
 8. خاموش کردن دستگاه پس از خشک شدن میوه‌ها: پس از خشک شدن میوه‌ها، دستگاه را خاموش کنید و از برق بکشید.

میوه خشک کن خانگی-12 سینی

جمع بندی

میزان مصرف انرژی برق میوه خشک کن، یکی از فاکتورهای مهم است. در این مطلب در مورد مصرف برق دستگاه میوه خشک کن و روش های کاهش مصرف انرژی، توضیح دادیم. به منظور خرید کم مصرف ترین دستگاه های میوه خشک کن می توانید به سایت گام صنعت مراجعه کنید.

(امتیاز 1) - 5 /5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × دو =