جت پرینتر و تاریخ زن

کدام جت پرینتر برای خط تولید مناسب است؟

کدام جت پرینتر برای خط تولید مناسب است؟

کدام جت پرینتر برای خط تولید مناسب است؟ بدون شک کسانی که قصد راه اندازی خط تولید محصولی را دارند، باید به فکر خرید تجهیزات بسته بندی و درج اطلاعات محصول باشند. یکی از تجهیزاتی که باید در خط تولید برای درج اطلاعات دقیق محصولات، به ویژه مواد غذایی مورد استفاده قرار بگیرد، دستگاه جت پرینتر بوده که مدل های مختلفی دارد. همین موضوع باعث شده تا انتخاب این دستگاه برای هر یک از حوزه های تولید، سخت باشد. در این مطلب از سایت گام صنعت قصد داریم تا برای انتخاب بهترین جت پرینتر برای خط تولید، شما عزیزان را راهنمایی کنیم.

یک محصول برای این که وارد بازار شده و به فروش برسد، باید پس از تولید مراحل مختلفی را بگذرانند. همه ما بسته بندی محصولات را مشاهده کردیم که بر روی آن ها اطلاعاتی نظیر تاریخ انقضا، نام برند، قیمت، شماره سریال و….. به صورت چاپی درج شده است. در واقع این اطلاعات چاپی توسط دستگاه های جت پرینتر انجام می شود. برای این بتوانید در خط تولید از بهترین جت پرینتر استفاده کنید، لازم است تا در مورد خرید این دستگاه اطلاعاتی را به دست آورید.

دستگاه جت پرینتر چیست و برای چه کارهایی استفاده می شود؟

پیش از پاسخ به این سوال که کدام جت پرینتر برای خط تولید مناسب است؟ بهتر است در مورد این دستگاه توضیحاتی را بیان کنیم چرا که برای خرید هر مدل جت پرینتری شما باید اطلاعات کاملی را در مورد آن داشته باشید. می توان گفت که این دستگاه در دسته بندی تجهیزات بسته بندی قرار می گیرد. چرا که پس از پکیج محصولات، لازم است تا اطلاعات لازم روی آن ها درج شود.

مطالب مفید:  راهنمای خرید و انواع جت پرینتر ویژگی های آن

همانطور که در بخش قبلی گفته شد، مدل های مختلفی از جت پرینتر به بازار عرضه شده اند. اما به طور کلی در دو دسته صنعتی و دستی قرار می گیرند. انتخاب هر یک از این مدل های جت پرینتر، به نوع محصول تولیدی شما و میزان گستردگی تولیدات بستگی دارد. برای حجم کمی و خط تولید محدود، مدل های دستی می توانند مناسب باشند. اما برای خط تولید گسترده با تناژ بالا، باید به سراغ مدل های صنعتی بروید.

فاکتورهای مهم برای انتخاب جت پرینتر مناسب

در خصوص این سوال که کدام جت پرینتر برای خط تولید مناسب است؟ باید گفت که این مورد به عوامل مختلفی بستگی دارد. به منظور خرید دستگاه جت پرینتر متناسب با کسب و کار خود باید فاکتورهایی را در نظر داشته باشید که در ادامه به آن ها اشاره کرده و در مورد هریک توضیحاتی را بیان می کنیم.

میزان استفاده از جت پرینتر در حال و آینده

برای این که یک دستگاه کاربردی را انتخاب کرده و سالیان زیادی از آن استفاده کنید، باید آینده نگر باشید. بهتر است برای خرید جت پرینتر در ابتدا میزان استفاده روزانه را در نظر بگیرید. سپس به این موضوع توجه کنید که در سال های آینده، خط تولید شما تا چه حد گسترش پیدا می کند. این باعث شده تا با انتخاب یک مدل مناسب، پس از گسترش بیزینس خود نیز به خرید مجدد جت پرینتر صنعتی نیاز نداشته باشید. به طور مثال جت پرینتر دستی H22 برای تولیدات محدود تر و جت پرینتر ثابت صنعتی meenjet mx2 برای تعداد روزانه بالای چاپ، مناسب است.

مطالب مفید:  بهترین دستگاه چاپ تاریخ روی محصولات

توجه به رنگ جوهر و بسته بندی محصولات

برای پاسخ به این پرسش که کدام جت پرینتر برای خط تولید مناسب است؟ باید بگوییم که توجه به رنگ بندی بسته بندی ها نیز بسیار مهم است. اگر بسته بندی شما رنگ های تیره ای دارد، باید دستگاه جت پرینتر با جوهر سفید و روشن را انتخاب کرده و اگر بسته بندی محصول شما روشن است، باید جوهر تیره را برای محصولات خود استفاده کنید.

توجه به کیفیت بسته بندی و چاپ دستگاه

اگر در به بسته بندی محصول خود اهمیت می دهید، بهتر است با انتخاب دستگاه جت پرینتر با کیفیت پایین چاپ، محصول خود را زیر سوال نبرید. یکی از بهترین انتخاب ها برای خرید جت پرینتر با کیفیت چاپ بالا دستگاه جت پرینتر دستی مدل بنتسای B است که می توانید در فروشگاه گام صنعت آن را خریداری کنید.

سرعت چاپ جت پرینتر

برای انتخاب جت پرینتر مناسب خط تولید خود، به سرعت چاپ نیز توجه ویژه ای داشته باشید. به طور معمول این قابلیت با سرعت های متنوع در دستگاه تعبیه شده است. اگر تعداد محصولات روزانه شما بالاست، باید جت پرینتری را انتخاب کنید که سرعت چاپ بالایی دارد.

فاکتورهای مهم برای انتخاب جت پرینتر مناسب

فاکتورهای مهم برای انتخاب جت پرینتر مناسب

متریال محصولات و نوع بسته بندی

بسته بندی محصولات در خط تولید، شامل طیف گسترده از متریال و مدل ها می شوند. توجه داشته باشید که برخی از جت پرینتر ها تنها می توانند روی سطوح نرم و صاف چاپ کرده و برخی از مدل های صنعتی نیز روی متریال سخت تر، قابلیت چاپ اطلاعات را دارند.

مطالب مفید:  تفاوت بین جت پرینتر صنعتی(ثابت)اتوماتیک و جت پرینتر دستی

جمع بندی

در این مطلب از سایت گام صنعت به این سوال که کدام جت پرینتر برای خط تولید مناسب است؟ پاسخ دادیم. برای خرید این دستگاه باید به فاکتورهایی نظیر سرعت چاپ، نوع بسته بندی، رنگ بندی و میزان تولیدات توجه کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید انواع تجهیزات صنایع غذایی می توانید به فروشگام گام صنعت مراجعه کنید.

امتیاز دهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 3 =