تقطیر و عرقگیری

طرز تهیه عرق کاسنی و رازیانه با دستگاه

طرز تهیه عرق کاسنی و رازیانه با دستگاه

عرق کاسنی و عرق رازیانه در میان عرقیات گیاهی دیگر طرفداران بیشتری دارند. چرا که دارای خواص بسیار زیادی بوده و می توانند برای درمان بسیاری از بیماری ها مفید باشند. همانطور که بهتر می دانید، خرید و فروش عرقیات گیاهی مدت زمان زیادی است که به یک کسب و کار موفق تبدیل شده است. وجود گیاهان خود رو بسیار و دستگاه عرقگیر پیشرفته سبب شده تا تولید این محصولات باکیفیت تر از همیشه باشد. در این میان برای برخی مصرف شخصی یا فروش به دنبال طرز تهیه عرق کاسنی و رازیانه با دستگاه هستند. در ادامه این مطلب از سایت گام صنعت با ما همراه باشید تا در مورد تهیه این دو عرق گیاهی پر طرفدار توضیحاتی را بیان کنیم.

به طور کلی می توان گفت که تهیه عرق رازیانه و کاسنی با دستگاه عرق گیر به هیچ وجه مشکل نبوده و به راحت ترین شکل ممکن انجام می شود. دستگاه های تقطیر در مدل های صنعتی و خانگی تا حدی پیشرفته هستند که نیاز به دخالت انسان ندارند. اما با این حال لازم است تا نکاتی را برای تولید عرق کاسنی و رازیانه رعایت کرده و به خوبی از دستگاه استفاده کنید.

طرز تهیه عرق کاسنی با دستگاه

همانطور که گفتیم، عرق کاسنی و رازیانه به دلیل خواص بیشماری که دارند، بسیار محبوب بوده و به وفور تولید می شوند. طرز تهیه عرق کاسنی و رازیانه با دستگاه برای کسانی که در این حوزه فعالیت دارند، بسیار مهم و ضروری است. به طور کلی کاسنی یک گیاه معروف بوده که به صورت خود رو در طبیعت وجود دارد. این گیاه خواص زیادی دارد اما بیشترین استفاده از عرق آن است. تهیه عرق کاسنی با دستگاه عرق گیر بسیار آسان است. اگر شما در زمان خرید دستگاه عرق گیر دستگاه مناسبی را انتخاب کرده باشید، می توان عرق کاسنی را با بهترین کیفیت ممکن تهیه کنید. طرز درست کردن عرق کاسنی با دستگاه تقطیر به شرح زیر است:

 1. ابتدا گیاه کاسنی را به خوبی شسته و تمیز کنید. هرچه گیاه باکیفیت تر و جوان تر باشد، عرق آن با کیفیت تر خواهد بود.
 2. مخزن آب دستگاه را به تناسب پر کنید. توجه داشته باشید که مقدار آب در عرقگیری نسبت به گیاه یک به دو است. یعنی به ازای هر یک کیلوگرم کاسنی، باید دو لیتر آب داخل مخزن بریزید.
 3. کندانسور دستگاه را روشن کرده و دمای مناسب را برای تهیه عرق کاسنی تنظیم کنید.
 4. پس از مدت زمان مشخص در ابتدا اسانس گیاه از دستگاه خارج شده و سپس عرق کاسنی از مخزن مخصوص بیرون می آید.
طرز تهیه عرق کاسنی با دستگاه

طرز تهیه عرق کاسنی با دستگاه

طرز تهیه عرق رازیانه با دستگاه

برای طرز تهیه عرق کاسنی و رازیانه با دستگاه، بایستی به صورت جداگانه در مورد تهیه هر یک توضیح دهیم. در بخش قبلی دانستید که چگونه می توان با استفاده از دستگاه عرقگیر عرق کاسنی را تهیه کرد. رازیانه نیست همانند کاسنی نوعی گیاه  است که سالیان زیادیست از عرق آن استفاده می کنند. به لطف پیشرفت تکنولوژی و مدل های مختلف دستگاه عرقگیر خانگی و صنعتی، تهیه عرق رازیانه باکیفیت و خالص بسیار راحت شده است. همانطور که می دانید، برای تولید عرقیات گیاهی باید از فرآیند تقطیر استفاده شود. استفاده از دستگاه های عرق گیر کمک کرده تا این فرآیند در بهترین شرایط ممکن صورت گیرد.  برای این که بتوانید بهترین عرق رازیانه را تهیه کنید، باید به شکل زیر عمل کنید:

 1. گیاه رازیانه باکیفیت را تهیه کرده و تمیز کنید.
 2. با توجه به مقدار گیاهی که قصد دارید در عرقگیر بریزید، مخزن آب را پر کنید. اگر آب بیش از حد باشد عرق رازیانه تاثیر گذاری زیادی نداشته و بی کیفیت است و اگر آب کم باشد بیش از حد تلخ خواهد شد. نسبت آب به گیاه رازیانه باید 1 به 2 باشد.
 3. دستگاه را به برق متصل کرده و منتظر گرم شدن آن باشید.
 4. پس از گرم شدن دستگاه شروع به فرآیند تقطیر کرده و پس از مدت زمان کوتاهی عرق رازیانه شما آماده است.
مطالب مفید:  بهترین روش گلاب گیری کدام است؟

طرز تهیه عرق رازیانه با دستگاه

نکات مهم برای تهیه عرق کاسنی و رازیانه با دستگاه

برای تهیه عرق کاسنی و رازیانه با دستگاه عرق گیر بهتر است به نکات زیر توجه داشته باشید:

 • هرچه گیاه باکیفیت تر باشد، محصول نهایی باکیفیت تر خواهد بود.
 • بهترین نوع عرقگیر دستگاه عرقگیر استیل است. زیرا در برابر گرما واکنشی نداشته و در مزه و طعم عرق کاسنی و رازیانه تاثیر نمی گذارد.
 • نسبت آب را رعایت کرده و بیش از حد آب داخل مخزن نریزید. چرا که سبب کاهش کیفیت محصول می شود.
 • دمای مناسب را برای تقطیر انتخاب کنید.

جمع بندی

در این مطلب به تهیه عرق کاسنی و رازیانه پرداختیم. این دو عرق از عرقیات گیاهی بسیار معروف و محبوب هستند که می توان هم به روش سنتی و هم با استفاده از دستگاه تقطیر آن را تهیه کرد. شما می توانید برای خرید دستگاه عرق گیر در مدل های خانگی و صنعتی در جنس های مختلف به فروشگاه گام صنعت مراجعه کنید.

(امتیاز 2) - 5 /3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش − 2 =