تقطیر و عرقگیری

بهترین روش گلاب گیری کدام است؟

بهترین روش گلاب گیری

در کشور ما گلاب گیری یکی از کسب و کارهای گسترده و پر درآمد است. چرا که استفاده از گلاب در ایران بسیار زیاد می باشد. همه افراد چه برای خواص درمانی و چه برای آشپزی به وفور از گلاب استفاده می کنند. به همین خاطر نیز صنعت گلاب گیری بسیار پر رونق است. اگر شما نیز می خواهید وارد این حوزه شوید، لازم است تا حتما با بهترین روش گلاب گیری آشنا شوید. زیرا زمانی در این حوزه موفق خواهید که بتوانید باکیفیت ترین نوع گلاب را تولید کنید. در ادامه این مطلب از سایت گام صنعت با ما همراه باشید تا به این سوال که بهترین روش گلاب گیری کدام است؟ پاسخ دهیم.

به طور کلی هدف اصلی استفاده از گلاب، بهره مندی از طعم و به خصوص عطر آن است. از این رو تولید گلاب با بهترین روش ها باعث شده تا شما در تولید گلاب مرغوب، خالص و خوش عطر موفق شوید. امروزه پیشرفت تکنولوژی در این حوزه نیز تاثیرات خود را به جای گذاشته است. در واقع وجود بهترین دستگاه تقطیر یا همان عرقگیر صنعتی، تولید گلاب باکیفیت و مرغوب را از هر زمان دیگری، راحت تر کرده است. البته که استفاده از این دستگاه ها نیز برای تولید گلاب، به رعایت یکسری نکات نیاز دارد.

چه روشی برای گلاب گیری بهتر است؟

از زمان های گذشته تا به امروز روش های متعددی برای گلاب گیری به میان آمده است که برخی نتیجه مطلوبی داشته و برخی دیگر نیز باعث تولید گلاب بی کیفیتی شده اند. به طور کلی در زمان گذشته، تولید گلاب با روش هایی انجام می شد که بسیار زمان بر بودند. همچنین استفاده از ظروف قدیمی همانند مس و برنج نیز موجب این می شد که میزان خلوص گلاب کاهش پیدا کند. اما امروزه بهترین روش گلاب گیری، استفاده از دستگاه عرقگیر خانگی یا صنعتی است که به شما کمک می کند تا در کم ترین زمان ممکن، بهترین نوع گلاب را تهیه کرده و از عطر و طعم آن لذت ببرید.

مطالب مفید:  راه اندازی کارگاه عرق‌ گیری

فرقی نمی کند که برای مصرف خانگی گلابگیری می کنید یا می خواهید برای فروش بهترین نوع گلاب را تولید کنید. در هر صورت برای بهترین روش گلابگیری، باید از دستگاه تقطیر استفاده کنید. خوشبختانه دستگاه عرق گیر یا گلابگیر هم در مدل های خانگی و هم در مدل های صنعتی موجود هستند. این دستگاه به گونه ای طراحی شده اند که نیاز به دخالت نیروی انسانی ندارد و پس از روشن شدن صفر تا صد تولید گلاب را انجام می دهند.

 

چه روشی برای گلاب گیری بهتر است؟

چه روشی برای گلاب گیری بهتر است؟

بهترین روش گلابگیری با دستگاه تقطیر یا عرقگیر

همانطور که بهتر می دانید، گلاب گیری تحت فرآیند تقطیر و قرارگیری گلبرگ ها در حرارت بالا تولید می شود. لازم است بدانید که برخورد حرارت بیش از حد به گل ها باعث شده تا خواص، طعم و عطر آن ها به طور کلی از بین برود. بنابراین بهترین روش گلابگیری روشی است که در آن حرارت به صورت کنترل شده ای باشد. برای گلابگیری با دستگاه بایستی در انتخاب دستگاه گلابگیری دقت داشته و حتما دمای مناسب دستگاه برای تولید گلاب را بدانید. در غیر این صورت نمی توانید نتیجه مطلوبی را از کار خود مشاهده کنید.

خوشبختانه تمامی دستگاه های تقطیر که در بازار موجود هستند، دارای ساختار پیشرفته ای بوده و می توان به خوبی میزان دما را در آن ها کنترل کرد. مورد دیگری که لازم است در خصوص تولید گلاب با دستگاه به شما بگوییم، رعایت نسبت آب به گلبرگ است. اگر شما بیش از اندازه مجاز در مخزن آب بریزید، ممکن است محصول هیچ عطر و طعمی نداشته باشد. همچنین اگر نسبت آب به گیاه کم باشد نیز می تواند در خروجی کار تاثیر منفی داشته باشد. بنابراین در زمان گلابگیری با دستگاه حتما به این مورد توجه کنید.

مطالب مفید:  انواع خنک کننده و کندانسور عرق گیرها

 چه مدل دستگاه تقطیری برای گلابگیری بهتر است؟

همانطور که در بخش های قبلی به این موضوع اشاره شد، استفاده از بهترین دستگاه گلابگیری که به آن تقطیر نیز گفته می شود، به طور مستقیم در کیفیت محصولات تاثیر دارد. دستگاه های تقطیر در مدل های مختلفی نظیر مسی، برنج، استیل و آلومینیوم تولید می شوند. در خصوص بهترین روش برای گلابگیری باید بگوییم شما زمانی موفق به تولید گلاب خالص و مرغوب خواهید شد، که از دستگاه های عرقگیر جنس استیل استفاده کنید. چرا که استیل بر خلاف جنس های دیگر، به هیچ وجه در مقابل حرارت واکنش ندارد. در نتیجه در میزان خالصی، عطر و طعم گلاب نیز تاثیر نداشته و در نهایت محصول باکیفیتی را به شما تحویل می دهد.

 چه مدل دستگاه تقطیری برای گلابگیری بهتر است؟

چه مدل دستگاه تقطیری برای گلابگیری بهتر است؟

جمع بندی

آشنایی با بهترین روش گلابگیری به شما کمک می کند تا بتوانید در تولید گلاب باکیفیت و خوش عطر موفق شوید. اگر در حوزه تولید عرقیات گیاهی فعالیت می کنید، بایستی به تمامی نکات لازم توجه کرده و از بهترین مدل دستگاه تقطیر استفاده کنید. در این مطلب به طور کامل در مورد بهترین روش گلاب گیری توضیح دادیم. در صورت نیاز به خرید دستگاه عرقگیر و سایر تجهیزات صنعتی همانند دستگاه لیبل زن ، دستگاه میوه خشک کن ، دستگاه پر کن غرقیات و… می توانید به فروشگاه گام صنعت مراجعه کنید.

(امتیاز 1) - 5 /5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 − 5 =