لیبل زن

کدام محصولات به لیبل نیاز دارند؟ + مزایا استفاده از لیبل

کدام محصولات به لیبل نیاز دارند؟ + مزایا استفاده از لیبل

شاید برای شما این سوال پیش بیاید که کدام محصولات به لیبل نیاز دارند؟ پاسخ به این سوال باید با بررسی ها و توضیحاتی داده شود. در وهله اول لازم است بگوییم که محصولات برای این که به فروش برسند، باید به بهترین شکل ممکن به خریداران معرفی شوند. برای جلب اعتماد خریدار و افزایش فروش نیز لازم است تا به نکات زیادی برای معرفی و فروش خود توجه کنید. البته که شیوه معرفی هر محصولی می تواند به شکل متفاوتی باشد. لیبل ها که این روزها با استفاده از دستگاه لیبل زن روی محصولات درج می شوند، نقش مهمی را در بسته بندی و افزایش فروش ایفا می کنند. اما ما در این مطلب از سایت گام صنعت قصد داریم تا به بررسی این که چه محصولاتی به لیبل نیاز دارند، بپردازیم.

لیبل ها برچسب هایی هستند که می توانند در اندازه و طرح های متفاوتی روی محصولات استفاده شوند. هدف اصلی برای استفاده از برچسب روی محصولات درج اطلاعات اصلی محصول و معرفی آن به خریدار است. البته اگر لیبل زیبایی بصری نیز داشته باشد، در فروش بهتر و بیشتر بی تاثیر نیست. با این حال ممکن است برخی تولید کنندگان به استفاده از لیبل ها در مدل های مختلف اهمیت چندانی ندهند.

چرا باید از لیبل برای محصولات استفاده کرد؟

پیش از پاسخ به این که کدام محصولات به لیبل نیاز دارند؟ بهتر در مورد ماهیت اصلی لیبل و اهمیت استفاده از آن توضیحاتی را بیان کنیم. در ابتدا بهتر است با یک مثال شروع کنیم. تصور کنید که شما برای خرید یک محصول به فروشگاه مورد نظر خود مراجعه کنید. در آن ها با مدل ها و برند های زیادی از آن محصول مواجه می شوید؟ آیا شما محصولی را انتخاب می کنید که بسته بندی باکیفیتی داشته و اطلاعات دقیقی دارد؟ یا یک محصول بی نام و نشان و بدون توضیحات؟ قطعا شما به عنوان یک خریدار به محصولی که بهتر به شما معرفی می شود اعتماد می کنید. حتی اگر مجبور باشید هزینه بیشتری را برای آن بپردازید.

مطالب مفید:  روش کار با دستگاه لیبل زن صنعتی

لیبل می تواند در این شرایط اهمیت ویژه ای داشته باشد. محصولات با توجه به بسته بندی که دارند، دارای لیبل هایی بوده که می توان اطلاعات متعددی نظیر برند، لوگو، بارکد، قیمت، وزن، تاریخ تولید، ترکیبات و… را روی آن درج کرد. از این رو اگر به عنوان تولید کننده فعالیت می کنید، از استفاده از لیبل غافل نشوید.

چرا باید از لیبل برای محصولات استفاده کرد؟

چرا باید از لیبل برای محصولات استفاده کرد؟

نقش لیبل در تبلیغات

در خصوص این که کدام محصولات به لیبل نیاز دارند؟ باید بگوییم که نقش لیبل برای بازاریابی و تبلیغات بهتر نیست بسیار مهم است. اگر شما بتوانید بسته بندی و لیبل زیبا و استانداردی را برای محصول خود در نظر بگیرید، قطعا محصول خود را در ذهن خریداران ماندگار می کنید. البته توجه تنها به بسته بندی و برچسب های محصول کافی نبوده و لازم است تا در ابتدا کیفیت محصول را مد نظر قرار دهید.

شما با درج لیبل ها در مدل ها و طرح های مختلف می توانید اطلاعاتی نظیر نحوه استفاده، عوارض، نحوه حمل و نقل و…. را نیز به مخاطبین خود ارائه کرده باشید. انتخاب هوشمندانه بسته بندی و لیبل باعث شده تا شما بیش از نیمی از مسیر را برای تبلیغات و بازاریابی بروید. خوشبختانه این روزها به لطف وجود دستگاه های لیبل زن اتوماتیک یا دستی، می توان طرح ها و مدل های مختلفی از لیبل را برای ظروف مختلف محصولات تولید کرد. به طور کلی می توان گفت که شما هیچ محدودیتی برای استفاده از برچسب مناسب روی هر نوع محصولی نخواهید داشت. حتی اگر شرایط برچسب زنی نیز فراهم نباشد، شما می توانید از دستگاه جت پرینتر استفاده کنید.

مطالب مفید:  آیا لیبل در فروش محصول تاثیر گذار است؟

برای چه محصولی از لیبل استفاده می شود؟

برای پاسخ به این سوال که کدام محصولات به لیبل نیاز دارند؟ باید بگوییم که کلیه محصولات می توانند برای معرفی دارای لیبل باشند. تنوع در مدل، جنس و اندازه لیبل ها باعث شده تا محدودیتی برای استفاده از برچسب ها روی بسته بندی ها وجود نداشته باشد. اما این مورد تا حد بسیار زیادی به مدل و جنس بسته بندی نیز بستگی دارد. برخی ظروف به گونه ای هستند که نمی توان از لیبل های چسبی روی آن ها استفاده کرد. از جمله مهم ترین محصولاتی که به لیبل نیاز دارند، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • محصولات غذایی
 • محصولات آرایشی و بهداشتی
 • محصولات دارویی
 • مواد شوینده
 • ظروف یکبار مصرف و پلاستیکی
 • ظروف چینی
 • انواع نوشیدنی ها

مزایا استفاده از لیبل روی محصولات مختلف

پس از پاسخ به این سوال که کدام محصولات به لیبل نیاز دارند؟ بهتر است به بررسی مزایا استفاده از لیبل اشاره کنیم. همانطور که گفتیم برچسب ها در مدل های بی شمار متنوع می توانند از جهات مختلفی برای محصولات مفید باشند. مهم ترین مزایا استفاده از این لیبل ها عبارتند از:

 • افزایش زیبایی بسته بندی
 • معرفی راحت محصول
 • درج اطلاعات کامل روی محصولات
 • جلب اعتماد مشتری
 • تبلیغات بیشتر
 • فروش بهتر

مزایا استفاده از لیبل روی محصولات مختلف

جمع بندی

در این مطلب از سایت گام صنعت به بررسی محصولاتی که به لیبل نیاز دارند، پرداختیم. به طور کلی می توان گفت که تمامی محصولات با توجه به بسته بندی که دارند، می توانند از لیبل برای تبلیغات هرچه بیشتر استفاده کنند.

امتیاز دهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 20 =