لیبل زن

دستگاه جت پرینتر بهتر است یا لیبل زن ؟

جت پرینتر بهتر است یا لیبل زن

در رابطه با خط تولید محصولات مختلف و بسته بندی آن ها سوالی که پیش می آید این است که دستگاه جت پرینتر بهتر است یا لیبل زن؟ به طور کلی در صنایع بسته بندی محصولات به ویژه صنایع غذایی، درج اطلاعات کاملی از محصولات دارای اهمیت ویژه ای است. در واقع اگر شما نتوانید اطلاعات لازم را از طریق بسته بندی و موارد دیگر به خریدار انتقال دهید، به هیچ وجه شانس فروش را نیز نخواهید داشت. برای درج اطلاعات مختلف نظیر قیمت، وزن، تاریخ تولید، برند، لوگو و…. از تجهیزاتی همانند لیبل زن و جت پرینتر استفاده می شود. به طور کلی هدف این دستگاه مشابه یکدیگر بوده اما نحوه کار و خروجی آن ها با دیگری متفاوت است. در ادامه این مطلب از سایت گام صنعت قصد داریم تا به طور کامل در مورد این که دستگاه لیبل زن بهتر است یا جت پرینتر؟ توضیحاتی را بیان کنیم.

در وهله اول بایستی بگوییم که معرفی دقیق محصول بسیار حائز اهمیت است. فرقی نمی کند که شما در چه حوزه ای به تولید و عرضه می پردازید. این موضوع بسیار مهم است که بتوانید با بهترین تجهیزات محصولات خود را به تولید رسانده و در پکیج مناسب و استانداری به بازار عرضه کنید.

دستگاه جت پرینتر چیست و چه کار می کند؟

برای پاسخ بهتر به این سوال که دستگاه جت پرینتر بهتر است یا لیبل زن؟ بهتر است تا به صورت مجزا در مورد هر یک از این دستگاه توضیحاتی را بیان کنیم. دستگاه جت پرینتر یکی از مهم ترین تجهیزات بوده که پس از بسته بندی مورد استفاده قرار می گیرد. همانطور که می دانید، محصولات در ظروف و بسته بندی های مختلف تولید و عرضه می شوند. می توان گفت که چت پرینتر نوعی چاپگر است که برای درج اطلاعات متعددی روی محصولات می توان از آن استفاده کرد. این دستگاه در مدل های مختلف دستی یا اتوماتیک به منظور زدن برخی از خصوصیات و اطلاعات محصولات مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع جت پرینتر کلیه اطلاعات مورد نظر شما را با کیفیتی مناسب روی بسته بندی ها و ظروف مختلف درج می کند.

جت پرینتر بهتر است یا لیبل زن

جت پرینتر بهتر است یا لیبل زن

در حال حاضر نیز از این دستگاه در صنایع متعددی به ویژه صنایع غذایی استفاده می شود. چرا که کیفیت چاپ جت پرینتر بسیار بالا بوده و اطلاعات درج شده از آن به هیچ وجه از روی محصول پاک نمی شود.

مطالب مفید:  روش کار با دستگاه لیبل زن صنعتی

دستگاه لیبل زن چیست و چه کاربردی دارد؟

در پاسخ به این دستگاه جت پرینتر بهتر است یا لیبل زن؟ بهتر است توضیحات کلی را نیز در مورد لیبل زن بیان کنیم. دستگاه لیبل زن نیز یکی از مهم ترین تجهیزات تولید به حساب آمده و به شکل گسترده ای در خط های تولید مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه همانطور که از نامش مشخص است، لیبل یا برچسب هایی را روی محصولات درج می کند. روی این برچسب ها معمولا  اطلاعاتی نظیر برند، لوگو، بارکد، تاریخ تولید، تاریخ انقضا، وزن و…. درج می شود. در واقع هدف نهایی این دستگاه نیز به جت پرینتر شبیه بود اما این دستگاه با تولید برچسب ها در سایز ها و ابعاد مختلف این کار را انجام می دهد.

جت پرینتر بهتر است یا لیبل زن

جت پرینتر بهتر است یا لیبل زن

دستگاه لیبل زن نیز در دو مدل دستی و اتوماتیک موجود بوده و می توانند مطابق با نیاز شما و نوع بسته بندی، برای درج مشخصات یک محصول استفاده شوند. شما می توانید مدل های بسیار متنوعی را از لیبل همانند لیبل پشت چسب دار را با این دستگاه طراحی و تولید کرده و به راحتی روی محصول مورد نظیر خود بچسبانید. لیبل های تولید شده با این دستگاه بسیار باکیفیت بوده و به راحتی روی محصول درج می شوند.

لیبل زن بهتر است یا جت پرینتر؟

پس از بررسی این دو دستگاه بهتر است به بررسی این بپردازیم که دستگاه جت پرینتر بهتر است یا لیبل زن؟ در پاسخ به این سوال نمی توان گفت که کدام یک از این دستگاه نسبت به دیگری متمایز هستند. چرا که هر یک دارای اهمیت ویژه ای در صنایع مختلف بوده و عملکرد بسیار عالی دارند. به طور کلی می توان گفت که انتخاب جت پرینتر یا لیبل زن به عوامل مختلفی بستگی دارد. که از جمله آن ها می توان به نوع محصول، حجم اطلاعات، مدل بسته بندی، جنس ظروف بسته بندی و ترجیح شما اشاره کرد. در حقیقت شما باید برای انتخاب هر یک از این تجهیزات در ابتدا محصول تولیدی خود را در نظر گرفته تا در نهایت بهترین انتخاب را داشته باشید.

مطالب مفید:  بهترین مارک دستگاه لیبل زن صنعتی

لیبل زن بیشتر برای محصولاتی با بسته بندی بزرگتر و ظروف سخت تر مناسب بوده اما دستگاه جت پرینتر بیشتر برای ظروفی همانند بطری ها می تواند گزینه مناسب تری باشد.

نتیجه گیری

در این مطلب به بررسی این دستگاه جت پرینتر بهتر است یا لیبل زن؟ پرداختیم. برای بسته بندی های کاغذی و بزرگ بهتر است از لیبل زن استفاده کرده و برای ظروفی نظیر شیشه یا بطری های پلاستیکی می توان از جت پرینتر استفاده کرد.

(امتیاز 1) - 5 /5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + 1 =