خشک کن میوه و سبزیجات

خشک کردن کیوی با دستگاه

خشک کردن کیوی با دستگاه

کیوی نه تنها یکی از میوه های لذیذ و پر خاصیت است، بلکه مدل خشک شده آن نیز از میوه  خشک های محبوب بوده که می تواند یک میان وعده جذاب باشد. در صنعت تولید میوه خشک، کیوی فروش بسیار بالایی دارد. اگر در این حوزه فعالیت می کنید یا می خواهید برای مصرف شخصی خود کیوی را خشک کنید، باید نکاتی را رعایت کنید. با توجه به این که امروزه تولید میوه خشک با دستگاه های میوه خشک کن انجام می شود، در این مطلب از سایت گام صنعت قصد داریم تا در مورد خشک کردن کیوی با دستگاه توضیح دهیم.

در حال حاضر دستگاه های میوه خشک کن جایگاه ویژه ای در صنایع غذایی دارند. افزایش روز افزون محبوبیت میوه خشک در مدل های مختلف باعث شده تا تولید این محصولات به یکی از بیزینس های موفق تبدیل شود. بدون شک زمانی شما می توانید در فروش کیوی خشک و میوه های دیگر موفق شوید که این محصولات را با کیفیت و ظاهر مناسب تولید کنید. باید بگوییم که کیفیت نهایی میوه خشک نیز به عوامل مختلفی بستگی دارد که از جمله آن ها می توان به مدل دستگاه میوه خشک، کیفیت میوه و توجه به یکسری نکات اشاره کرد که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم.

 

خشک کردن کیوی با دستگاه

کیفیت کیوی خشک با استفاده از دستگاه میوه خشک کن

کیفیت کیوی خشک با استفاده از دستگاه میوه خشک کن

دستگاه های میوه خشک کن در مدل های صنعتی و خانگی، دارای قابلیت های متعددی بوده که می توانند خشک کردن کیوی با دستگاه را برای شما بسیار راحت تر کنند. در زمان های گذشته که خشک کردن کیوی به روش های سنتی و قدیمی انجام می شد، نه تنها نتیجه کار مطلوب نبود و محصولات چندان ظاهر مناسبی نداشتند، بلکه از لحاظ بهداشتی نیز کیوی های خشک مورد تایید نبودند. ورود بهترین دستگاه های میوه خشک کن پیشرفته این شرایط را فراهم کرده تا بتوان حجم بالایی از میوه ها را در کم ترین زمان ممکن به بهترین شکل خشک کرد.

مطالب مفید:  مدت زمان خشک شدن میوه ها در دستگاه خشک کن

محصولات : دستگاه میوه خشک کن 10 کیلویی

دستگاه های خشک کن باعث شده تا کیوی به صورت چیپسی و بسیار ترد با ظاهری جذاب خشک شوند. همچنین استفاده از این دستگاه ها باعث شده تا کیوی خشک در محیط کاملا بهداشتی به تولید برسد. زمانی که شما تکه های کیوی را روی سینی قرار داده و داخل دستگاه می گذارید، تمام تکه ها به شکل کاملا یکسانی خشک شده و محصول با کیفیت بالایی تولید می شود. در نتیجه شما می توانید بازار فروش خود را با تولید محصولات مرغوب افزایش دهید.

نکات مهم برای خشک کردن کیوی با دستگاه

شاید تصور کنید که با داشتن میوه خشک کن، نیاز به رعایت هیچ نکته ای برای خشک کردن کیوی با دستگاه نیست. اما می توان گفت که این تصور کاملا اشتباه است. اگر می خواهید نتیجه مطلوبی را از تولید کیوی خشک مشاهده کنید، باید یکسری باید و نباید ها را رعایت کنید. مهم ترین نکات برای خشک کردن کیوی با میوه خشک کن عبارتند از:

  • همانطور که در ابتدای مطلب گفته شد، کیفیت میوه یک عامل مهم است. بنابراین برای تولید کیوی خشک سعی کنید میوه های باکیفیت مرغوب را تهیه کنید. بهتر است تا حد امکان از کیوی های نرسیده استفاده نکنید. در صورتی که میوه ها سفت و کال بودند، آن ها را چند روز در محیط آشپزخانه قرار دهید تا به حالت مناسب برسند.
  • پس از آن کیوی را به خوبی شسته و با دقت کافی پوست آن ها را جدا کنید. مورد دیگری که در خشک کردن کیوی بسیار مهم است، برش مناسب آن ها است. بهتر است هر یک از اسلایس های میوه ضخامتی حدود 5 میلیمتر داشته باشند. این باعث شده تا نتیجه کار بسیار بهتر شده و تکه های میوه کاملا چیپسی شوند.
  • توجه داشته باشید که جدا کردن پوست کیوی اختیاری است. برخی افراد ترجیح می دهند تا کیوی را به همراه پوست خشک کنند.
  • بر خلاف میوه های دیگر، کیوی در زمان خشک شدن سیاه نمی شود و لازم نیست از آب اسیدی قبل از قرار دادن میوه ها در سینی خشک کن استفاده کنید.
  • حتما با فاصله مناسب میوه ها را داخل سینی قرار دهید تا تمام تکه ها به شکل یکسانی خشک شوند.
خشک کردن کیوی با دستگاه

بهترین دما برای خشک کردن میوه با دستگاه میوه خشک کن

بهترین دما برای خشک کردن میوه با دستگاه میوه خشک کن

لازم است بدانید که دمای مناسب برای خشک کردن هر مدلی از میوه ها می تواند متفاوت باشد. دمای مناسب برای خشک کردن کیوی با دستگاه حدود 135 درجه فارنهایت یا 70 الی 80 درجه سانتی گراد می باشد. به طور معمول خشک کردن کیوی با میوه خشک حدود یک شبانه روز طول می کشد. اما بهتر است هر 8 ساعت یکبار میوه ها را بررسی کرده و از خشک شدن آن ها مطمئن شوید.

مطالب مفید:  7 میوه خشک معجزه آسا برای بدن شما

محصولات خشک کن : دستگاه میوه خشک کن 150 کیلوگرم

سخن پایانی

در این مطلب به بیان توضیحات لازم در رابطه با تولید کیوی خشک با دستگاه پرداختیم. برای این که بتوانید کیوی خشک را با دستگاه به بهترین شکل ممکن تولید کنید، باید میوه باکیفیتی را تهیه کرده و از بهترین دستگاه خشک کن استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × پنج =