لیبل زن

روش کار با دستگاه لیبل زن صنعتی

روش کار با دستگاه لیبل زن صنعتی

اطلاع از روش کار با دستگاه لیبل زن صنعتی برای کسانی که از این دستگاه استفاده می کنند، بسیار مهم است. به طور کلی دستگاه لیبل زن صنعتی یکی از تجهیزات مهم بوده که پس از بسته بندی محصولات از آن استفاده می شود. این دستگاه  دارای جایگاه ویژه ای در صنایع مختلف به ویژه صنایع غذایی است. چرا که برای چسباندن لیبل هایی که حاوی اطلاعات اصلی محصول هستند، تنها می توان از دستگاه لیبل زن استفاده کرد. با وجود این که دستگاه های لیبل زن صنعتی تمام اتوماتیک هستند، اما همچنان یادگیری روش کار با آن ها مهم است. در ادامه این مطلب از سایت گام صنعت با ما همراه باشید تا در مورد نحوه استفاده از دستگاه لیبل زن صنعتی توضیحاتی را بیان کنیم.

برای فروش یک محصول لازم است تا اطلاعاتی نظیر وزن، تاریخ تولید، تاریخ انقضا، قیمت، بارکد و…. را روی بسته بندی آن درج کنید. در حال حاضر محصولات دارای بسته بندی های مختلفی هستند. دستگاه های برچسب زن صنعتی به گونه ای طراحی شده اند که می توانند با توجه به نوع بسته بندی و نیاز شما، بهترین لیبل را در اندازه ها و شکل های مختلف تولید کنند. برای این که لیبل با کیفیت مطلوبی توسط این دستگاه تولید شود، باید نکات استفاده از لیبل صنعتی را بدانید.

اهمیت کار با دستگاه لیبل زن صنعتی

پیش از بررسی روش کار با دستگاه لیبل زن صنعتی، بد نیست تا با دستگاه لیبل زن و اهمیت آن توضیحاتی را بیان کنیم. اکثر صنایع برای درج اطلاعات محصولات خود به تجهیزات همانند دستگاه لیبل زن نیاز دارند. این دستگاه در مدل های دستی و اتوماتیک طراحی و تولید می شود. البته که مدل های تمام اتوماتیک برای صنایع بزرگ و گسترده انتخاب مناسب تری هستند. استفاده از لیبل زن اتوماتیک دارای مزایا متعددی است. این تجهیزات باعث صرفه جویی در زمان و استفاده از نیروی انسانی می شود. چرا که می تواند در مدت زمان کمی حجم زیادی از لیبل  های شما را بدون هیچ دخالتی چاپ کرده و روی محصول درج کرد. به طور کلی بیشترین کاری که برای دستگاه لیبل زن صنعتی انجام می شود، تنظیمات اولیه است.

مطالب مفید:  آیا لیبل در فروش محصول تاثیر گذار است؟

می توان گفت که این دستگاه ها کاربری راحتی دارند و برای استفاده از آن ها نیاز به تخصص و آموزش خاصی نیست. اکثر این دستگاه ها به گونه ای طراحی شده اند که تنها به یک اپراتور برای تولید لیبل ها در حجم و سایزهای مختلف نیاز دارند.

اهمیت کار با دستگاه لیبل زن صنعتی

اهمیت کار با دستگاه لیبل زن صنعتی

بررسی روش کار با دستگاه لیبل زن صنعتی

همانطور که در بخش قبلی گفتیم، کار با دستگاه لیبل زن بسیار راحت است. چرا که این دستگاه ها در مدل های نیمه اتوماتیک و تمام اتوماتیک طراحی و تولید می شوند. به طور کلی روش کار با دستگاه لیبل زن صنعتی به شرح زیر است:

1. آماده سازی  دستگاه

 • لیبل ها را بارگذاری کنید: مطابق با دستورالعمل دستگاه، رول لیبل را در جایگاه مناسب قرار دهید.
 • محصول را آماده کنید: سطحی که می خواهید لیبل را روی آن بچسبانید را تمیز و خشک کنید.
 • تنظیمات دستگاه را تنظیم کنید: تنظیماتی مانند طول، موقعیت و فشار لیبل را مطابق با نیاز خود تنظیم کنید.

2. چسباندن لیبل با دستگاه

محصول را در دستگاه قرار دهید: محصول را به گونه ای در دستگاه قرار دهید که محل مورد نظر برای چسباندن لیبل در معرض دید باشد.

 • دکمه استارت را فشار دهید: با فشردن دکمه استارت، دستگاه لیبل را از رول جدا کرده و بر روی محصول می چسباند.
 • محصول را بردارید: پس از چسباندن لیبل، محصول را از دستگاه خارج کنید.

با توجه به موارد بالا می توانید به راحتی با انواع دستگاه لیبل زن، لیبل های مورد نظر خود را روی محصولات بچسبانید.

مطالب مفید:  دستگاه لیبل زن صنعتی پشت چسب دار

 

بررسی روش کار با دستگاه لیبل زن صنعتی

بررسی روش کار با دستگاه لیبل زن صنعتی

نکات مهم برای نگهداری دستگاه لیبل زن صنعتی

حال که با روش کار با دستگاه لیبل زن صنعتی آشنا شدید، بهتر است در مورد نگهداری درست این دستگاه نیز اطلاعاتی را به دست آورید. در صورتی که نکات مربوط به مراقبت از دستگاه های برچسب زن صنعتی را رعایت کنید، عمر دستگاه را افزایش داده و از ایجاد اختلال در عملکرد دستگاه جلوگیری خواهید کرد. از جمله نکات مهم برای نگهداری لیبل زن صنعتی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • هد چاپ مهمترین قسمت دستگاه لیبل زن است و باید به طور مرتب تمیز شود تا از گرفتگی و رسوب جوهر جلوگیری شود. برای تمیز کردن هد چاپ، از یک سواب پنبه ای آغشته به الکل ایزوپروپیل استفاده کنید.
 • غلطک های هد باید به طور مرتب تمیز شوند تا از چسبیدن لیبل ها به آنها جلوگیری شود. برای تمیز کردن غلطک های هد، از یک پارچه نرم و بدون پرز را به کار ببرید.
 • سنسورها باید به طور مرتب تمیز شوند تا از عملکرد صحیح آنها اطمینان حاصل شود. برای تمیز کردن سنسورها، از یک برس نرم یا کمپرسور هوا استفاده کنید.
 • فضای داخلی دستگاه باید به طور مرتب از گرد و غبار و آلودگی ها پاک شود. برای تمیز کردن فضای داخلی دستگاه، یک جاروبرقی یا کمپرسور هوا را مورد استفاده قرار دهید.
 • قبل از هرگونه تمیزکاری یا تعمیر، دستگاه را خاموش کرده و از برق جدا کنید.
 • از مواد شوینده یا حلال های خشن برای تمیز کردن دستگاه استفاده نکنید.
 • دستگاه را در معرض نور مستقیم خورشید یا دمای شدید قرار ندهید.
 • دفترچه راهنمای دستگاه را مطالعه کرده و دستورالعمل های آن را به دقت دنبال کنید.
مطالب مفید:  کدام محصولات به لیبل نیاز دارند؟ + مزایا استفاده از لیبل

جمع بندی

در این مطلب به بررسی کامل روش کار با دستگاه لیبل زن و نکات مهم برای نگهداری از این دستگاه پرداختیم. چرا که لیبل زن ها تجهیزات مهمی در صنایع مختلف به حساب می آیند. شما می توانید برای خرید دستگاه لیبل زن دستی و اتوماتیک به فروشگاه گام صنعت مراجعه کنید.

(امتیاز 1) - 5 /5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 4 =