خشک کن میوه و سبزیجات

کدام میوه خشک گرانتر و ارزانتر است؟

کدام میوه خشک گرانتر و ارزانتر است؟

کدام میوه خشک گرانتر و ارزانتر است؟ همانطور که بهتر می دانید، این روزها میوه خشک به یکی از تنقلات محبوب افراد تبدیل شده است. این محصولات در عین این که بسیار لذیذ هستند، کاملا سالم بوده و بهترین جایگزین برای تنقلات مضر، به حساب می آیند. می توان گفت که 90 درصد از میوه هایی که ما از آن ها به صورت تازه استفاده می کنیم، قابلیت خشک شدن و تبدیل شدن به یک خوراکی خوشمزه را دارند. از سوی دیگر نیز خشک کردن میوه با دستگاه میوه خشک کن به هیچ وجه سبب از دست رفتن خواص میوه ها نمی شود. به طور معمول قیمت میوه خشک بر اساس نوع میوه متفاوت خواهد بود. برخی از میوه ها در نمونه خشک شده نسبت به میوه خشک های دیگر، قیمت بیشتری دارند. اگر شما نیز می خواهید با ارزانترین و گرانترین نوع این خوراکی جذاب آشنا شوید، در ادامه این مطلب از سایت گام صنعت با ما همراه باشید.

به طور کلی میوه های خشک شامل طیف گسترده ای از میوه ها می شوند. یکی از عواملی که باعث افزایش یا کاهش قیمت این محصولات می شود، میزان دسترسی به میوه ها و زحمت لازم برای خشک کردن آن هاست. معمولا میوه هایی که بیشتر در دسترس هستند، قیمت مناسب تری داشته و میوه های کم یاب قیمت بالاتری دارند.

آیا میوه خشک گران است؟

در خصوص این سوال که کدام میوه خشک گرانتر و ارزانتر است؟ سوالی دیگری پیش می آید که آیا میوه خشک گران است؟ طبیعتا هزینه خرید میوه در نمونه خشک شده نسبت به نمونه تازه بیشتر خواهد بود. چرا که تولید کنندگان برای تهیه انواع میوه خشک، زمان، هزینه و انرژی بسیاری را صرف می کنند. اما می توان گفت که هر کیلو میوه خشک حجم بالایی دارد و می تواند از نظر هزینه نسبت به تنقلات دیگر، به صرفه باشد.

مطالب مفید:  راه اندازی کارگاه میوه خشک کن

از طرف دیگر نیز روز به روز تعداد تولید کنندگان میوه خشک افزایش پیدا می کند و این باعث شده تا آن ها قیمت های رقابتی را برای محصولات خود در نظر بگیرند. شاید قیمت میوه خشک تا حدودی بالا باشد اما شما می توانید با خرید این محصولات سلامت بدن خود را حفظ کرده و در هر زمانی میز پذیرایی خود را با این تنقلات رنگارنگ و جذاب، پر کنید. برای به صرفه تر بودن قیمت میوه خشک نیز می توانید به صورت مخلوط این محصولات را خریداری کنید.

گرانترین میوه خشک

 • موز
 • توت فرنگی
 • آناناس
 • انبه
 • کیوی
 • نارگیل

برای پاسخ به این سوال که کدام میوه خشک گرانتر و ارزانتر است؟ در ابتدا بهتر است در مورد گرانترین میوه های خشک توضیحاتی را بیان کنیم. لازم است بدانید که قیمت برخی از میوه های خشک به صورت میلیونی است. از جمله این میوه ها می توان به موز، توت فرنگی، آناناس و انبه اشاره کرد. البته که باید این موضوع را در نظر داشته باشید که خود این میوه ها در حالت تازه نیز کم تر در دسترس بوده و قیمت بالایی دارند. در حال حاضر قیمت موز، توت فرنگی،انبه و آناناس بسیار بیشتر از میوه های دیگر است. نمونه خشک این محصولات نیز می تواند به قیمت کیلیویی بالای 800 هزارتومان برسد.

حتما بخوانید : راه اندازی کارگاه تولید میوه خشک

علاوه بر این میوه، کیوی خشک و تکه های نارگیل اسلایسی خشک نیز، دارای قیمت بیشتری نسبت  به سایر میوه های خشک هستند. اما در عین حال طرفداران بسیار زیادی دارند که همین باعث شده تا قیمت آن ها افزایش پیدا کند. البته که میزان قیمت این میوه تا حد بسیار زیادی به کیفیت آن ها بستگی دارد.

گرانترین میوه خشک

گرانترین میوه خشک

ارزانترین میوه خشک

 • زردآلو
 • هلو
 • آلو
 • سیب
 • گلابی
 • خرمالو
مطالب مفید:  مزایای استفاده از دستگاه خشک کن میوه در کاهش هدر رفت محصولات کشاورزی

در این بخش برای پاسخ به سوال کدام میوه خشک گرانتر و ارزانتر است؟ می خواهیم در مورد ارزانترین میوه های خشک توضیح دهیم. می توان گفت که قیمت میوه هایی نظیر زردآلو، هلو و آلو که مصرف بیشتری دارند، در نمونه خشک شده نسبت به سایر میوه خشک ها، مناسب تر هستند. پس از این میوه نیز ارزانترین میوه خشک سیب و گلابی نیز از میوه خشک های قیمت مناسب به شمار می روند.

خرمالو یکی دیگر از نمونه میوه خشک هایی بوده که قیمت اقتصادی ترین نسبت به میوه های قبلی دارد.

ارزانترین میوه خشک

ارزانترین میوه خشک

چگونه میوه خشک ارزان بخریم؟

همانطور که در ابتدای مطلب گفته شد، قیمت میوه خشک با قیمت میوه تازه تفاوت بسیار زیادی دارد. برای این که بتوانید با هزینه ای مناسب گرانترین وارزانترین میوه خشک را خریداری کنید، بهتر است تمامی میوه ها را به صورت مخلوط تهیه کنید. این گونه از هر یک میوه ها مقدار کمی را خریداری کرده و با یکی دیگر مخلوط می کنید و در نهایت از طعم بی نظیر همه آن ها لذت می برید.

جمع بندی

در این مطلب به این سوال که گرانترین و ارزانترین میوه خشک کدام است؟ پاسخ دادیم. به طور کلی میوه هایی  نظیر توت فرنگی، موز، آناناس و انبه قیمت گرانی داشته و میوه هایی نظیر زردآلو، هلو، آلو و سیب نیز در مدل خشک شده قیمت مناسب تری دارند.

(امتیاز 1) - 5 /5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + 13 =