تقطیر و عرقگیری

عرقگیر استیل بهتر است یا مسی ؟

عرقگیر استیل بهتر است یا مسی

عرقگیر استیل بهتر است یا مسی ؟ این سوالیست که اکثر افراد برای خرید دستگاه عرقگیر یا همان تقطیر با آن مواجه می شوند. در حال حاضر تولید و فروش گلاب و انواع عرقیجات گیاهی بسیار رونق پیدا کرده است. این باعث شده تا افراد زیادی به فکر درآمد زایی در این حوزه باشند. در واقع مهم ترین تجهیزاتی که برای تولید گلاب و عرق های گیاهی به آن نیاز است، دستگاه تقطیر می باشد. کیفیت و عملکرد درست دستگاه عرق گیر می تواند تا حد بسیار زیادی در کیفیت نهایی محصولات گیاهی نیز تاثیر گذار باشد. در حال حاضر دستگاه عرقگیر در مدل های استیل و مسی به بازار عرضه شده اند. به همین خاطر نیز انتخاب این دو مدل به یک چالش بزرگ برای خریداران است. در برای انتخاب عرق گیر مسی یا استیل به شما کمک خواهیم کرد.

بهترین عرقگیر برای تولید عرق و گلاب کدام است؟

همان طور که در ابتدای مطلب گفتیم، کیفیت و نوع دستگاه های تقطیر می تواند تا حد بسیار زیادی در کیفیت محصولات نهایی موثر باشد. از این رو لازم است تا برای خرید بهترین دستگاه عرق گیر حتما دقت زیادی به خرج داده و در مورد هر یک از مدل ها تحقیق کنید. این تجهیزات دارای مخازن مخصوصی بوده که گیاه داخل آن ها در حرارت قرار می گیرد. از این رو باید جنسی برای مخزن های عرقگیر در نظر گرفته شود که در برابر حرارت مقاوم بوده و در طعم و بوی محصولات تاثیری نگذارد.  لازم است بدانید که این دستگاه علاوه بر مدل های مسی و استیل، در جنس های دیگر نیز طراحی و تولید می شود. برای این که بدانیم عرقگیر استیل بهتر است یا مسی ؟ بهتر است در ابتدا با انواع دستگاه های تقطیر و ویژگی های آن ها آشنا شویم.

مطالب مفید:  راهنمای خرید دستگاه عرق گیر

دستگاه عرقگیر مسی

در زمان گذشته تعداد زیادی از دستگاه عرق گیر از مس تولید می شدند. به طور معمول بخش خنک کننده این دستگاه ها از برنج یا گالوانیزه است. شاید در زمان گذشته استفاده از مس برای ظروف و دستگاه تقطیر مناسب و استاندارد بود یا حتی خواص بسیار زیادی را به همراه داشت. اما با تحقیقاتی که انجام شده مشخص شده است که حرارت دیدن ظروف مسی سبب واکنش نشان دادن این آلیاژ و ایجاد فرآیند اکسید شدن مس می شود. در نتیجه قرار گرفتن محصولات غذایی در مس مضر بوده و ممکن است احتمال ابتلا به سرطان را افزایش دهد.

دستگاه عرق گیر  آلومینیوم

علاوه برا دستگاه عرقگیر مسی و استیل، مدل های آلومینیومی نیز از دستگاه به بازار عرضه شده اند. در حقیقت آلومینیوم در برابر حرارت مقاومت بیشتری نسبت به مس داشته و دچار زنگ زدگی نیز نمی شود. بنابراین می توان نتیجه گرفت که عرق گیر آلومینیومی نسبت به مدل مسی تمایز دارد.  از سوی دیگر نیز مخزن های آلومینیومی در دستگاه تقطیر وزن بسیار سبکی داشته اما بسیار مستحکم و مقاوم هستند. علاوه بر تمامی این موارد قیمت دستگاه عرق گیر آلومینیومی بسیار مناسب و مقرون به صرفه است.

دستگاه عرقگیر استیل

به جرئت می توان گفت بهداشتی ترین و استانداردترین مدل دستگاه عرق گیر ، دستگاه های استیل هستند که از هر نظر برای تولید انواع عرقیجات و گلاب گزینه مناسبی می باشند. لازم است بدانید که استیل  تحت هیچ گونه شرایطی در برابر رطوبت و حرارت مقاومت خود را از دست نداده و زنگ نمی زند.

مطالب مفید:  انواع خنک کننده و کندانسور عرق گیرها

محصولات مرتبط : گلاب گیر استیل 50 لیتری

گلاب گیر استیل 50 لیتری

استیل کوچک ترین ذره یا بوی اضافی را به عرقیجات گیاهی اضافه نخواهد کرد. به همین خاطر نیز شما می توانید محصولات مورد نظر خود را با میزان خلوص بسیار بالا و با کیفیت عالی به تولید برسانید. از سوی دیگر نیز دستگاه عرقگیر استیل از نظر بهداشتی نیز استاندارد بوده و از نفوذ مواد سمی به داخل عرقیجات گیاهی جلوگیری می کند. شما می توانید با استفاده از دستگاه های تقطیر استیل در بهداشتی ترین و سالم ترین حالت ممکن محصولات گیاهی را به تولید برسانید.

محصولات نمونه : دستگاه تقطیر پیشرفته مجهز به برج رفلاکس

عرقگیر استیل بخریم یا مسی ؟

با توضیحاتی که در بخش قبلی بیان شد، تا حدودی متوجه شدید که عرق گیر استیل بهتر است یا مسی ؟ شاید در گذشته مس بهترین گزینه ممکن برای دستگاه عرقگیر بود. اما در حال حاضر مشخص شده است که این آلیاژ در برابر رطوبت و حرارت واکنش داده و ممکن است عرقیجات گیاهی را سمی کند. در میان تمامی مدل های دستگاه عرقگیر، مدل های استیل بهترین انتخاب ممکن هستند چرا که کاملا بهداشتی بوده و در برابر عواملی همانند رطوبت و حرارت بالا هیچ واکنشی ندارند.

نتیجه گیری

در این مطلب به بررسی این موضوع که عرقگیر استیل بهتر است یا مسی ؟ پرداختیم. به طور کلی عرق گیر استیل بهترین گزینه بوده و مزایای متعددی نسبت به مدل های مسی دارد.

(امتیاز 2) - 5 /1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 4 =