تقطیر و عرقگیری

انواع خنک کننده و کندانسور عرق گیرها

انواع خنک کننده و کندانسور عرق گیرها

انواع مختلفی از خنک کننده و کندانسور عرق گیرها مورد استفاده قرار می گیرد که هر یک از آن ها عملکرد متفاوتی داشته و  دارای ویژگی های منحصر به فردی هستند. دستگاه های تقطیر یا همان عرقگیر از مهم ترین تجهیزات صنعتی هستند که نمونه های خانگی نیز از آن ها وجود دارد. تولید گسترده انواع عرقیجات گیاهی و گلاب سبب شده تا نمونه های زیادی از دستگاه عرقگیر به بازار بیاید. می توان گفت که مهم ترین قسمت هر مدل دستگاه عرقگیری کندانسور و خنک کننده آن است که این دو قطعه به صورت مستقیم در فرآیند عرق گیری گیاهان نقش دارند. اما در میان انواع خنک کننده و کندانسور عرق گیرها کدام بهتر است؟ در ادامه این مطلب از سایت گام صنعت با ما همراه باشید تا در مورد کندانسور ها و خنک ها برای دستگاه های تقطیر، صحبت کنیم.

استفاده از انواع عرقگیر خانگی و صنعتی برای تولید عرقیجات گیاهی

امروزه استفاده عرقیجات گیاهی در زندگی روزمره و برای درمان بیماری های مختلف بسیار رایج شده است. در کشور ایران مصرف عرق های گیاهی و گلاب بسیار رایج است. این باعث شده تا خرید دستگاه عرق گیر خانگی و صنعتی نیز بیش از هر زمان دیگر افزایش پیدا کند. در دستگاه های عرق گیر مخازنی وجود دارد که داخل یکی از آن ها آب قرار گرفته و داخل دیگر مخزن گیاهان مختلف ریخته می شوند. سپس دستگاه گرم شده و کندانسور سبب ایجاد فرآیند تقطیر و تولید عرق گیاهان می گردد. پس از این که فرآیند تقطیر انجام شد و خنک کننده دستگاه وارد عمل شده و با سرد کردن مایع عرق مورد نظر شما به تولید می رساند. می توان گفت که انواع خنک کننده و کندانسور مهم ترین بخش دستگاه های عرقگیر هستند که با قابلیت های خود می توانند در تولید عرق های گیاهی نقش مهمی را ایفا کنند.

مطالب مفید:  نحوه استفاده از دستگاه عرق گیر

بررسی انواع خنک کننده و کندانسور عرق گیرها

همان طور که در ابتدای مطلب گفتیم، در دستگاه های عرق گیر انواع مختلفی از کندانسور و خنک کننده مورد استفاده قرار می گیرند. در حقیقت کلیه فرآیند تقطیر و تولید عرقیجات گیاهی به این دو بخش بستگی دارد در ادامه به هر یک از این مدل ها اشاره کرده و در مورد هر یک توضیحاتی را بیان می کنیم.

انواع خنک کننده و کندانسور عرق گیرها

مطالب مرتبط : عرقگیر استیل بهتر است یا مسی ؟

خنک کننده سطلی آبی دستگاه تقطیر

یکی از پر کاربرد ترین انواع خنک کننده در عرق گیر ها، خنک کننده های آبی سطلی هستند. این مدل از خنک کننده بیشتر در دستگاه های خانگی مورد استفاده قرار گرفته و معمولا در سه سایز موجود هستند. این مدل به خوبی می تواند بخار حاصل از دستگاه عرق گیر را به مایع تبدیل کنند. به طور کلی عملکرد خنک کننده های آبی بسیار عالی بوده به همین خاطر نیز سالیان زیادیست که در دستگاه های تقطیر مورد استفاده قرار می گیرند. در این مدل خنک کننده دو ورودی و دور خروجی آب تعبیه شده است.

کندانسور برقی در دستگاه عرق گیر

از جمله انواع خنک کننده و کندانسور عرق گیرها می توان به مدل های برقی اشاره کرد. این مدل از کندانسور به شکل گسترده ای در دستگاه تقطیر صنعتی و خانگی مورد استفاده قرار می گیرند. این محصول به طور معمول در دو اندازه متوسط و بزرگ طراحی و تولید  می شود. عملکرد کندانسور برقی در عرق گیر ها به این صورت بوده که به واسطه قدرت فن، بخار حاصل را به مایع تبدیل کرده و باعث تولید عرقیجات گیاهی می شود. از ویژگی های کندانسور های برقی می توان به این اشاره کرد که مسیر لوله های آن به سمت پایین بوده که موجب افزایش راندمان کار دستگاه عرق گیر می شود. همچنین باعث شده تا سرعت تولید عرقیجات با سرعت بیشتری انجام شود.

مطالب مفید:  نکات مهم برای استفاده از دستگاه گلاب گیری

مطالب مفید : نحوه استفاده از دستگاه عرق گیر

کندانسور شیشه دستگاه تقطیر

کندانسور های شیشه ای مدل دیگری از انواع خنک کننده و کندانسور عرق گیر ها هستند که دارای یک لوله بخار مخصوص با زاویه 90 درجه می باشد. از مزایا این مدل کندانسور می توان به سولفاته نشدن آن اشاره کرد. این مدل نیز بیشتر در عرقگیرهای خانگی مورد استفاده قرار گرفته و عملیات تولید عرقیجات با دستگاه تقطیر را راحت تر می کند.

قیمت انواع کندانسور و خنک کننده عرق گیر

همانطور که در بخش قبلی بیان کردیم، چندین مدل از کنداسنور و خنک کننده برای دستگاه عرق گیر موجود بوده که در مورد آن ها توضیحاتی را بیان کردیم. قیمت کندانسور و خنک کننده دستگاه تقطیر مشخص نیست و به عواملی نظیر مدل و سایز آن ها بستگی دارد. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خرید و قیمت دستگاه عرقگیر با کارشناسان گام صنعت ارتباط برقرار کنید.

سخن پایانی

کندانسور و خنک کننده مهم ترین بخش دستگاه های عرق گیر خانگی و صنعتی هستند. این دو قطعه در تولید عرقیجات گیاهی نقش مهمی را ایفا می کنند. در این مطلب به طور کامل در مورد انواع این بخش ها به طور کامل توضیحاتی را بیان کردیم.

امتیاز دهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × پنج =