تقطیر و عرقگیری

طرز تهیه عرق نعنا با دستگاه گلاب گیری

طرز تهیه عرق نعنا

همه افراد به دنبال طرز تهیه عرق نعنا با دستگاه گلاب گیری هستند. همانطور که بهتر می دانید، عرق نعنا یکی از محبوب ترین عرقیات گیاهی بوده که خواص بسیاری دارد. درست کردن این محصول در تناژ بالا با استفاده از دستگاه گلاب گیری یا همان تقطیر نه تنها از نظر اقتصادی به صرفه است، بلکه محصول باکیفیت تر با خلوص بالا را به شما تحویل می دهد. اگر شما نیز قصد دارید عرق نعنا را با دستگاه عرق گیر تهیه کنید، اما روش آن ها نمی دانید، ادامه این مطلب از سایت گام صنعت را از دست ندهید.

تهیه عرق نعنا هم به روش خانگی و هم به صورت صنعتی ممکن است. چرا که دستگاه های گلاب گیر یا همان عرقگیر ها در مدل های صنعتی و خانگی وجود دارند. استفاده از این دستگاه ها برای تولید عرق نعنا یا سایر عرقیات گیاهی، می تواند خیال شما را بابت کیفیت محصول راحت کند. فرقی نمی کند که شما برای استفاده شخصی و یا برای فروش نیاز به تولید عرق نعنا داشته باشد. در هر صورت باید طرز تهیه آن را به درستی یاد گرفته و حتما به یکسری نکات توجه کنید.

چه نوع نعنایی برای عرقگیری بهتر است؟

پیش از توضیح در مورد طرز تهیه عرق نعنا با دستگاه گلاب گیری بهتر است در مورد مواد اولیه توضیح دهیم. در حقیقت لازم است در قبل از هرچیزی به مواد اولیه خود برای تولید عرقیجات گیاهی توجه کنید تا نتیجه کار مطلوبی را مشاهده کنید. تنها مواد اولیه مورد نیاز برای تهیه عرق نعنا، نعنا است که باید در کیفیت مناسبی تهیه شود. به طور کلی می توان گفت که هرچه قدر نعنا تازه تر باشد، عرق تولید شده از آن نیز کیفیت و طعم بهتری داشته و برای درمان بیماری های مختلف نیز اثربخشی بیشتری دارد.

مطالب مفید:  انواع خنک کننده و کندانسور عرق گیرها

به همین خاطر نیز پیشنهاد می شود برای تهیه عرق نعنا، حتما از جایی خرید کنید که نعناهای تازه چیده شده خوش عطری داشته باشد. این گونه محصول نهایی شما با عطر و طعم عالی تولید شده و قطعا فروش بیشتری خواهد داشت. همچنین برای استفاده شخصی نیز استفاده از مقدار کمی از عرق نعنا می تواند تاثیر بخشی لازم را داشته باشد.

مراحل طرز تهیه عرق نعنا با دستگاه گلاب گیری

به طور کلی دستگاه های گلاب گیری دارای مخزن بزرگی بوده که حجم کافی برای تولید انواع عرقیات گیاهی دارد. این دستگاه ها از جنس استیل بوده که هیچ واکنشی به گرما ندارد در نتیجه ناخالصی را در عرق نعنا ایجاد نمی کند. حال که متوجه شدید چه نعنایی برای تهیه عرق نعنا مناسب است، بهتر است که مراحل تهیه عرق نعنا با دستگاه گلاب گیری را به طور کامل به شما عزیزان توضیح دهیم. برای درست کردن عرق نعنا با دستگاه گلاب گیری باید به شکل زیر عمل کنید:

انواع خنک کننده و کندانسور عرق گیرها

شستشو و آماده سازی نعناها

در اولین قدم لازم است تا نعنا ها را کاملا بشویید. بهتر از برگ های پلاسیده و خراب را جدا کنید تا کیفیت عرق نعنا بهتر باشد. همچنین استفاده از آب سرد برای شستن نعنا بهتر است تا تمام گل و لای ها از بین برود.

ریختن نعنا و آب داخل دستگاه گلاب گیری

در مرحله دوم باید نعنا را در دیگ مخصوص گیاه ریخته و آب را نیز در دیگ مخصوص خودش بریزید. توجه کنید که نسبت نعنا به آب بهتر است که دو بر یک باشد. یعنی به ازای یک کیلوگرم نعنا، دو لیتر آب داخل دیگ گلاب گیری ریخته شود. البته که روی عکس دستگاه های گلابگیر، نشانگر مخصوص برای اندازه گیری درست آب وجود دارد.

مطالب مفید:  راهنمای خرید دستگاه عرق گیر

روشن کردن دستگاه گلابگیری

پس از این که از اتصال بخش های دستگاه گلابگیر مطمئن شدید، دستگاه را روش کرده و درجه مناسب تهیه عرق نعنا را روی آن تنظیم کنید.

جمع کردن اسانس و عرق نعنا

لازم است بدانید که در اکثر دستگاه های عرقگیر یا همان گلاب گیر، تهیه عرق نعنا به این صورت بوده که در ابتدا اسانس آن که حجم بسیار کمی دارد از دستگاه خارج می شود که باید آن را جمع آوری کنید. سپس عرق نعنا از دستگاه خارج شده و وارد گالن مخصوص می شود. در این مرحله عرق مورد نظر شما آماده بوده و تنها باید خنک شود.

عرقگیر استیل بهتر است یا مسی

مطالب مفید : عرقگیر استیل بهتر است یا مسی

نظافت دستگاه

در خصوص تهیه عرق نعنا با دستگاه گلاب گیری باید بگوییم که بهتر است پس از اتمام کار دستگاه، به خوبی آن را نظافت کنید. در واقع نگهداری درست و افزایش عمر دستگاه های گلاب گیری به نظافت و شستشو درست آن ها بستگی داشته و باید حتما به آن توجه شود.

جمع بندی

در این مطلب طرز تهیه عرق نعنا با دستگاه گلاب گیری را به شما عزیزان آموزش دادیم. تولید عرق نعنا با دستگاه های تقطیر بسیار راحت بوده و می تواند باعث افزایش کیفیت محصولات نهایی شود. شما می توانید برای خرید انواع دستگاه تقطیر و گلاب گیر به سایت گام صنعت مراجعه کنید.

(امتیاز 5) - 5 /3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − 7 =